Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siec wi-fi. Laptop + stacjonarny.

13 Mar 2006 12:11 1212 2
  • Poziom 10  
    Witam.
    Czy moglibyscie mi pomoc i ewentualnie doradzic sprzet ktory moglbym wykorzystac do budowy sieci?

Chce polaczyc nootbooka z komputerm stacjonarnym i przy okazji moc korzystac z netu (kablowka ICP).

1) Laptop Acer Aspire 3022 LMI ( zintegrowana, dwupamowa karta sieciowa 802.11 b/g
    2) komputer stacjonarny karty nie ma .Chialbym dokupic np.
    a)Ovislink WL-5480U5 - 54 Mbps (http://www.allegro.pl/item91384835_karta_radiowa_usb_ovislink_54_mbps_wl_u356a_.html)
    b)LINKSYS WUSB54G-EU WLAN USB (http://www.allegro.pl/item90590452__linksys_wusb54g_eu_wlan_usb_gwarancja_od_1_zl.html)
    c) moze jakas inna mi ktos poradzi. Wolalbym USB??

Do tego wszystkiego chcialbym kupic router bezprzewodowy.np jakiegos d-linka czy linksysa czy innego godnego uwagi.(moze jakiegos polecicie?)
    Do internetu uzywam obecnie modemu Motoroli SB 5100 poprzez USB -czy router by go zastapil?

Zazwyczaj kompy maja pracowac w nastepujacych warunkach.
    - mieszkanie 50m2
    pokoje przedzielone sa lazienka o szerokosci 4 m. a i zapommnialem dodac ze to blok z wielkiej pyty:)

Nie wiem czy podalem wszystkie informacje ktore potrzeba. W razie czego uzupelnie. Z gory dziekuje za udzielona pomoc.
    Pzdr.
    Marcin
  • Poziom 19  
    wystarczy wykożystać jakiekolwiek 2 karty radiowe np usb
    polecam tej samej firmy

ja mam pieszkanie w bloku 80m2 2 laptopy na wbudowanych antenach widza sie bez problemu z jakością super sygnał

nie potrzeba ap ani routera to sie sotsuje pszy dzieleniu łącza na wiele osób
  • Poziom 10  
    no dobra kompy beda sie widziec ale netu na obu nie bede chyba miec???
    Wlasnie tu tez chodzi o to zeby na jednym i drugim kompie byly net. a po za tym jak kupic 2 karty tego samego producenta skoro jedna jest w laptopie wbudowana -producent ch.o.l.e.r.a wie:(
    no ale pocieszyles mnie ze kompy powinny sie widziec bez problemu ! w takim razie nie musze sie martwic o jakies dodatkowe anteny.
    Pzdr.
    Marcin