Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Transmisja Video po Skretce

telesystem 13 Mar 2006 12:35 3067 10
    telesystem
    Level 22  
    Witam !
    Mam pytanie, chce puscic sygnal z kamer BW po skretce, znalazlem moduly z http://www.volta.com.pl/?ln=2CGG chodzi o TR1,
    kamer bedzie ok 17-20 szt. a odcinki miedzy kamerami a rejestratorami beda 100 do 250 m, niechce robic tego w koncentrykach ze wzgledu na ilosc kabli i problemy techniczne jakie beda wystepowac przy budowie instalacji, mam wiec pytanie czy ktos z was robil taka instalacje po skretce na podobnych modulach ? wybralem wlasnie te z uwagi na cene ok 45 zl szt. Zawsze robilem na koncentryku wiec chcialem poznac Wasza opinie na ten temat, jak z jakoscia obrazu, zaklucenia i inne jakie moga byc niespodzianki przy uruchamianiu instalacji ? Prosze o Wasza fachowa wypowiedz.
    Michal
    asstriks
    Level 11  
    Witam
    Możesz robić ja zrobiłem TV na 450m i chodzi bardzo ładnie, jeden kabel 4 kamery. Polecam symetryzatory Delty z Poznania TR-1 i TR-4P i nie oszczędzaj na przewodach http://sklep.delta.poznan.pl/
    wojtek26
    Level 11  
    a co z zasilaniem danej kamery ?
    asstriks
    Level 11  
    Dodatkowy przewód lub zasilanie każdej z osobna. Na skrętce nie radzę.
    wejdz na strone www.dipol.com.pl tam znajdziesz poradniki,opisy
    RafalRadom
    Level 17  
    Witam.
    Też radziłbym puścić napięcie zasilające na osobnych kablach. Biorąc pod uwagę odległości, można się zastanowić nad puszczeniem napięcia np 40V i dodaniu przy kamerze stabilizatora 12 V. Zapobiegnie to spadkom napięcia przy kamerze i pozwoli unknąć przykrych niespodzianek.
    Pozdrawiam
    asstriks
    Level 11  
    Ja to zrobiłem w taki sposób: 6 sekcji po 6 kamer (kamery w sekcjach w odległościach około 80-150m ) każda sekcja zasilana jest z odzielnego zasilacza buforowanego przy każdym zasilaczu aku 17Ah. Chodzi to bardzo przyzwoicie wszyscy są zadowoleni.
    telesystem
    Level 22  
    Z zasilaniem wymyslilem osobne zasilacze do kazdej kamery wewn. lub w postaci zasilaczy wtyczkowych choc wole do srodka obudowy ale cena jest wysoka (PULSAR), rozwiazanie wydaje sie byc dobre bo 90% kamer bedzie w srodku obiektu i zanim rozpoczne prace to elektrycy moga wykonac instalacje zakonczona puszkami lub gniazdami w okolicach kamer, nie chce robic centralnego zasilania tych kamer bo mialem juz lekkie problemy przy kilku.. kilkunastu kamerach gdzie byly tak zasilane, tym razem odleglosci moga siegac do 300m i przy 12V moga faktyczne byc rozne efekty.
    Michal
    serw
    Level 12  
    a może warto rozproszyć zasilanie i rozłożyć bufory po obiekcie ... w miarę możliwości ... żeby skrócić przewody zasilające, jak chcesz puścić wszystko z 12V DC ...
    asstriks
    Level 11  
    Z tym zasilaniem to może i dobry pomysł, ja zrobiłem na zaś.buforowanych. Tylko nie oszczędzaj na kablach kup dobry UPT. Ja chciałem zaoszczędzić, kupiłem kiepskiej jakości kabel i na odcinku 100m miłem streasznie marnej jakości obraz że już sie przestaszyłem co będzie .
    telesystem
    Level 22  
    Prac jeszcze nieskończylem, będziemy sie zabierać za montaż kamer już za kilka dni, instalacja jest gotowa wszystko na UTP maksymalny odcinek to ok 300 m i tam bedzie ok 8-10 kamer, kamery bede dobierał dopiero w tym tygodniu, może jest coś w dobrej cenie o w miare godnych uwagi parametrach jaki możecie polecić, mowa o kamerach czarno bialych, głownie zalezy mi na jakości obrazu a nie czulości, to w większości pomieszczenia pracy wiec oswietlone standardowo, interesuje mnie Wasze zdanie na temat kamer zasilanych bezpośrednio z śieci 230V

Pozdrowienia Michał