Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Cordoba 98 immobiliser kodowanie kluczyka

drpepe 13 Mar 2006 13:22 11120 6
  • #1 13 Mar 2006 13:22
    drpepe
    Poziom 2  

Witam wszystkich.
    Ostatnio kupiłem Seata Cordobe z 98 r. z jednym kluczykiem. Chciałem sobie dorobić kluczyk, jednak podobno immobiliser jest kodowany (w zwykłej "budce" tego nie zrobią). Poszedłem więc do serwisu i tam powiedzieli mi że dorobienie kluczyka będzie kosztowało 500 PLN!!! Czy jest możliwość kupna i wyrzeźbienia kluczyka w "budce", a potem zakodowania go w salonie (tak można by zaoszczędzić ze 200zł). Chodzi o to czy elektronikę z tego taniego kluczyka da radę tak zaprogramować, aby działał z zakodowanym Immobiliserem. Ewentualnie czy jest jakaś inna tańsza metoda dorobienia nowego kluczyka.
    PS jeśli to coś pomoże to mam centralny zamek, ale bez zdalnego otwierania (trzeba przekręcić kluczyk w zamku).
    Z góry dziękuję
    Pozdrawiam
    drpepe

• #3 14 Mar 2006 08:08
    drpepe
    Poziom 2  

Niestety z tego co się dowiedziałem z takiej "Lepszej Budki" gdzie pan dorabia klucze to nie ma możliwości tego kluczyka od niego zakodować zmiennym kodem (bo tak się nazywa ten immobiliser) W tym jego kluczyku może być tylko stale ten sam kod wysyłany. Jedyne co on mi poradził to żeby kupić wkładkę w serwisie, dać gdzieś taniej wyrzeźbić (bo podobno serwis wysyła taki kluczyk do Hiszpanii) i w momencie kiedy będę jechał do serwisu sprawdzać komputer wtedy dodać (zakodować) kluczyk. Podobno za samo podłączenie do komputera każdorazowo serwis pobiera 100 zł. JEDNAK PROSIŁ BYM O DOKŁADNIEJSZE WSKAZÓWKI JEŚLI JEST JAKAŚ TAŃSZA METODA

A może mógłbym sam dodać kupiony w salonie kluczyk do Immobilasera przy pomocy na przykład tego:
    http://www.allegro.pl/item92069157_interfejs_vw_audi_skoda_seat_z_wtykiemobdii_hit_.html

Czy jest to skomplikowane Jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z elektroniką samochodową!!

Proszę o pomoc!!!

• #4 15 Mar 2006 18:37
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

Owszem można dopisać samemu kluczyk przy pomocy interfejsu i odpowiedniego oprogramowania.
    Proponuję kupić interfejs K+L line.
    Opis, jak przeprowadzić kodowanie kluczyków gdzieś widziałem na elektrodzie więc poszukaj, w grupie VW jest praktycznie jednakowy dla wszyskich aut.

• #5 15 Mar 2006 22:06
    dragon400
    Poziom 13  

Witam ,czy posiadasz kod pin na klucze jesli nie posiadasz serwis jeszcze pobierze dodatkowa oplate , na podstawie nr nadwozia sprowadza ci ten nr pinu , ale on jest tylko juz obecnie wazny 24 godziny , ale mozna to zrobic za 100 zl staly juz dla ciebie nr pinu i dokodowanie kluczy , ja to robie w niecale 10 min. Pozdrawiam

• #6 16 Mar 2006 15:57
    drpepe
    Poziom 2  

Co do tego pinu to mam z kluczykiem plastikową przywieszkę gdzie jest napisane litera "T" a po niej sześć cyfr. Z tego co wiem co ten numer pin na 4 cyfry, więc nie jestem pewien czy jest to pin do immobilisera.
    Co do oprogramowania to podobno DeltaScan może odczytać ten pin (przeczytałem to właśnie na poście z VW Polo) ale robi to tylko wersja komercyjna. Nie wiem jak z ogólno dostępną wersją programu VAG com (lub Vag pl). Czy ktoś może zna darmowy program który mógłby ten pin odczytać, i który mógłby dodać kluczyk do immo!

• #7 17 Mar 2006 07:33
    piter_ok1
    Poziom 18  

Na pewno w prosty sposób nie odczytasz loginu do immo, chyba że odczytasz zawartość pamięci i znajdziesz kogoś kto wie gdzie go szukać, ale idź do jeszcze lepszej budki naprzykład w jakims markecie dorobisz ten klucz za max. 150 zł na pewno się da, ja sam pare lat temu jeździłem ibiza 98' i bez problemu dorobiłem kluczyk z immo.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME