Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Omni-directional wheels? Jaka jest polska nazwa? Czy to da się kupić w Polsce?

McRancor 13 Mar 2006 17:02 4367 12
    McRancor
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witajcie!

Orientuje się może ktoś jak jest polska nazwa, takich omni-directional wheelów?

I czy da się to gdzieś w kraju dostać?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Tanaka_san
    Level 14  
    niewiem czy to dokladnie o to kolo chodzi - pokazane na zalaczonym zdjeciu - ale jezeli tak to spotkalem sie z taka nazwa w literaturze: Swedish wheel (Stanford wheel) (byla jeszcze jedna nazwa ale niemoglem znalesc i niepamietam od nazwiska lub imienia jakiegos pana). Wiec moze nazwac to szweckie koło??
    Tanaka_san
    Level 14  
    a moze by tak samemu zbudowac? wiem ze to nie latwe ale moze jednak da rade? o ile wiem te kola niedaja problemu przy zakrecie (tzn dzialaja jak naped roznicowy) .mozna wiedzeic do czego konretnie chcesz je wykozystac i dlaczego sa az tak dobre?
    McRancor
    Konkretnie chciałbym się pobawić pojazdem o 3 stopniach mobilności, coś z wyglądu jak PPRK. Czy są dobre nie wiem, dlatego chciałbym to sprawdzić.

Samemu robić takie koła to ciężki problem, myśle że lepiej kupić gotowe
    Tanaka_san
    Level 14  
    Wybacz ale czym jest PPRK ??
    McRancor
    Dokładnie, nie chciało mi się wklejać linka ;)
  • Helpful post
    Tawez
    Level 18  
    Po wielu poszukiwaniach na kilku Automaticonach z rzędu analazłem tylko to:

ROLKI TRANSPORTUJĄCE WIELOKIERUNKOWE

Nie jest to tak zwarta konstrukcja jak tych kół z Acroname, ale działanie takie samo.
    McRancor
    I chyba to jest właściwe określenie, które umożliwia znalezienie takich kół w naszym kraju, dzięki!

Posłałem zapytania do firm które miały je w ofercie, zobaczymy czy wogóle zechcą sprzedać 3szt. ;)
    Jednooki
    Level 10  
    Wybaczcie że odświeżam, ale chciałem się zapytać autora, czy udało mu się ustalić coś w sprawie omnikół i ich dostawców. Gdzie można takie coś zakupić bo jak do tej pory same zagraniczne oferty. No i jeszcze jedno. Omnikóla to nie to samo co koła szwedzkie. Inna zasada działania.
    McRancor
    Było to ładnych parę lat temu :) Jedna firma przysłała mi te koła za darmo jako sample, gdyż generalnie oni sprzedają je na setki, a nie sztuki. Da się je znaleźć, ale trzeba uderzyć do firm które zajmują się techniką transportową.

http://www.interroll.com/pl/produkty/roleczki_i_akcesoria/omniwheels_2500
    http://www.europasystems.pl/produkt_rolki_wielokierunkowe_seria_rwo.htm

Robocik z tych kół powstał, pojeździł trochę i się zepsuł (użyłem serw do napędu, ale przeżyły dosłownie kilkanaście minut). Obecnie koła przekazałem chłopakom z KoNaR-u na politechnice, z tego co mówili to plany były żeby zrobić robota holonomicznego, ale czy coś powstało niestety nie wiem.