Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elemis 5550

17 Maj 2003 13:38 2761 14
  • Poziom 15  
    witam. brak obrazu fonia jest. Po rozjaśnieniu na trafie pojawiła się pozioma zielonkawa linia na środku ekranu. Wymieniłem TDA3653 ale to nic nie dało. Czy może być uszkodzony TDA8362 ? A może ktoś miał taki przypadek ?
    pozdrawiam
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 11  
    Posprawdzaj sygnały R,G,B, żarzenie, +12 i 200V na kiniolu.
  • Poziom 23  
    Mogło być tak. Strzelił kinol i uszkodził TDA8362 oraz końcówkę wizji zielona. Najpierw spr. nap. na kineskopie szczególnie dla zielonego i wymień TDA8362.Tańszy jest TDA8361.Jeśli Ci nie zależy na Secamie to możesz go wstawić.No i nie zapomnij o TDA6101, pewnie któryś bedzie leżał, albo i wsystkie tsy.
  • Poziom 30  
    a może pion nie ma zasilania??:) a jeżeli elko 100m miedzy 8,7 nogą w/w scalaka jest pusty to masz znowu scalak do wymiany:))
  • Poziom 17  
    Sprawdz impulsy na TDa8362 mialem juz taki przypadek ze padl wlasnie TDA. Powodzenia.
  • Poziom 30  
    Zielone działo i tda 8362 pada od strzału w Philipsie a nie w elemisach:))
  • Poziom 23  
    Wszystko pięknie,tylko autor tematu wymienił scalak od pionu i nic poza tym,a przynajmniej nie napisał czy porobił jakieś podstawowe pomiary,niewiemy nawet czy sprawdził zasialanie TDA3653,a już by chciał wymieniać TDA8362...
  • Poziom 30  
    a moze rezystorek a plikacji generatora V. cos koło 1 mom
  • Poziom 15  
    cześć. No tak. nic nie mierzyłem bo nie wiem co i gdzie zmierzyć :( . Jakie podstawowe pomiary mam wykonać aby się przekonać czy z TDA3653 jest wszystko OK ? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
  • Poziom 19  
    Jezelinie zwiera wyjścia V kondensator (lizak) to Tda 8362 na bank do wymiany.
  • Poziom 15  
    Witam. W końcu nie znajdując innej usterki wymieniłem TDA8362 na TDA8361. Czy oprócz tego ze nie ma SECAMU coś jeszcze się zmienia ? Bo strasznie dziwne mam kolory...
  • Poziom 13  
    a masz wogóle obraz bo jeśli nie to zacznij od: sprawdż zasilanie pionu, wymień elektrolity przy nim 100uF itp..
    a jeśli nie zrobiłeś tego przed wymianą układu i dalej masz poziomy pasek to możesz go sobie wymienić jeszcze raz
    POZDROWIONKA!!!
  • Poziom 15  
    obraz jest. I niby wszystko OK. Tylko kolory jakby blade...
  • Poziom 21  
    zorbek napisał:
    Zielone działo i tda 8362 pada od strzału w Philipsie a nie w elemisach:))

no popatrz to mój był jakiś wyjątkowy bo padł właśnie ten zestaw elementów ( po wymianie wzmacniaczy brak synchro) :wink: pozdrawiam Paweł
  • Poziom 23  
    Do Semix:Weź pilota i dodaj nasycenia.