Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LEXMARK E232 - świecą się diody Error i Toner

ms_01 14 Mar 2006 13:35 3131 4
    ms_01
    Level 10  
    Witam!
    Mam problem z lexmarkiem e232, a mianowicie swieca sie dwie diody 1) error i 2) toner low/replace pc kit. wymienialem toner 3-4 razy na nowe a drukarka dalej nie rusza. Do trybu serwisowego da sie wejsc bez problemow i w nim wydrukowac strony testowe, ale nic poza tym. po wlaczeniu drukarki nic sie nie dzieje procz zapalenia tych dwoch diod. nawet nie zakreci silnikiem.

pozdrawiam i czekam na sugestie
    ms_01
    a_pawel
    Level 27  
    A może bęben ci się zużył?? Nie jestem pewien, czy w taki właśnie sposób sygnalizuje to drukarka, ale na pewno w przypadku zużycia photo conductora blokuje się i nie można nic drukować.
    Pozdrawiam
    alkad
    Level 14  
    Witam

Niestety ten sprzęt nie sygnalizuje zużycia wałka tylko przestaje drukować. Drukarka zlicza kopie i wałek jest sprawny czy nie trzeba go wymienić. Szczyta chip z nowego wałka i jest jak nowa.
    Budrys86
    Level 12  
    Drukarka zlicza zużycie wałka, nawet jeśli jest jeszcze sprawny. Wystarczy zresetować wałek i wszystko śmiga. Przy włączonej drukarce otwierasz klapę, przytrzymujesz CANCEL aż diody zaczną wariować, zamykasz klapę i photoconductor kit masz jak nowy.

Jak nie pomoże, jest jeszcze drugi sposób
    kylen
    Level 1  
    Hello

Fajnie ze odpisales na tego posta, przy okazji i mi sie bardzo przydala Twoja odp. :)))
    W pracy z lexmarkiem mialem podobna sytuacje, po zmiane tonera migala ciagle diodka, drukarka drukowala ale pracownikow denerwowalo ze miga hehe :)

Pozdrawiam

______
    kylen