Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja rozmyta temperatury, logika rozmyta

Valkorn 14 Mar 2006 14:21 2165 3
  • #1 14 Mar 2006 14:21
    Valkorn
    Poziom 1  

Mam wielka prośbę do urzytkowników tego forum potrzebuje materiałow, gotowych projektów, schematów i tym podobnych rzeczy dotyczących regulatorów rozmytych instalacji z zastosowaniem takich regulatorów oraz informacji ogólnej o logice rozmytej. Można powiedziec ze potrzebne mi wszysko co jest związane z tym.
    Dokładnie rzecz biorąc chodzi mi o logikę rozmytą zastosowana w regulacji temperatury np.: w klimatyzacjach budynkow, ogrzewanie budynkówlub innych procesach cieplnych.
    Potrzebuje też modeli matematycznych i fizycznych opisujących takie procesy i regulacje.
    Prosze tez, jesli cos bedziecie mieli na ten temat, abyście podawali żrodło z którego te materialy lub informacje posiadacie. Potrzebne mi to jest do pracy dyplomowej.

Z góry dziekuje za pomoc.
    Pozdrawiam.

0 3
  • #2 12 Paź 2006 20:40
    michalgorny

Poziom 17  

Witam

wlasnie opracowuje konsepkt do zajec poswiecony implementacji regulatora rozmytego do celow sterowania przeplywem i temperatura.

Prosze skontaktuj sie ze mna mailowo - bedzie nam latwiej.

Michal
    gorny1(malpa)poczta.onet.pl

0
  • #3 13 Paź 2006 18:10
    229071
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 14 Paź 2006 22:59
    michalgorny

Poziom 17  

Qbi88 napisał:
    a co to takiego logika rozmyta?? (logika pod wpływem % ? :D)

hmmm... wybraz sobie, ze sterujesz temperatura wody w jakims zbiorniku, ktory jest w jakis sposob (nie znany Ci) chlodzony.

Po jakims czasie intuicja Ci podpowiada jak sterowac grzaniem, zeby utrzymac pozadana temperature - i mozna powiedziec, ze sposob w jaki sterujesz, jest przykladem regulacji rozmytej.

0