Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zabadac przepustowosc sieci ?? pomocy

14 Mar 2006 15:14 1185 9
 • Poziom 12  
  Jak zabrac sie do takiego zadania:

  Utwórz plik multimedialny o wielkości 2GB. Wykonaj kopiowanie tego pliku przez sieć na inny komputer w pracowni. Zmierz czas transferu. Powtórz kopiowanie dwa razy i oblicz średni czas przesyłania. Wykonaj to samo dla dwóch innych komputerów. Oblicz jaki powinien być czas przesyłania przy maksymalnym wykorzystaniu połączenia. Oblicz procent wykorzystania przepustowości łącza. Wszystkie wyniki zbierz w formie tabeli i załącz do sprawozdania.


  prosze o zamieszczenie linków do potrzebych programów.


  Wielkie dzieki za pomoc .
 • Computer Controls
 • Spec od komputerów
  Przeslanie 2GB zmieszysz stoperem, i bedzie wystarczajaco dokladnie.
 • Computer Controls
 • Poziom 26  
  Zawsze możesz napisać dwa programy na socketach, które będą sprawdzać stan przesyłania i mierzyć czas. Trzeba by je zsynchronizować. Ogólnie pod unixem to pryszcz, w VS .NET też :)

  Masz jakieś wymogi dotyczące np. protokołów z których masz korzystać? Jeżeli wystarczy Ci dokłądność sekundowa to mierz stoperem, ale na studiach miałem kiedyś przedmiot Miernictwo i Ocena w Systemach Komputerowych i z mojej wiedzy wynika, że aby Twoje pomiary były scoś warte to musisz przejśćcałą drogę wykonania pomiarów:
  (z moich notatek):

  "1.Określ cele i zdefiniuj system przez wyznaczenie ograniczeń (w tym uwzględnij zakres zainteresowań sponsora badań!).
  2.Określ usługi, świadczone przez system i ich wyniki (np. rezultatem wykonania programu może być liczba, komunikat o błędzie danych wejściowych albo zawieszenie systemu). Przyda się to do wyboru metryki i obciążenia.
  3.Wybierz metrykę – kryteria do porównania wydajności. Zwykle metryka odnosi się do szybkości, dokładności albo dostępności usług.
  4.Utwórz listę parametrów systemu i obciążenia, wpływających na wydajność systemu. Uwzględnij możliwości zmiany na liście – badania mogą na przykład spowodować konieczność dodania nieuwzględnionych jeszcze parametrów.
  5.Wyróżnij spośród parametrów czynniki i przyjmij zbiór ich wartości dla wykonania badań. Uwzględnij koszty badań, niezbędny czas, zdanie decydenta / sponsora, ograniczenia techniczne.
  6.Wybierz technikę oceny w zależności od czasu i obiektu badań.
  7.Wybierz obciążenie, reprezentowane dla rzeczywistej pracy systemu.
  8.Zaprojektuj i wykonaj eksperyment. Zwykle na początku dla małej liczby wartości czynników, ale dużej liczby badanych czynników, a następnie po określeniu czynników istotnych dla celu badań, zwiększy liczbę ich poziomów (wartości).
  9.Przeanalizuj i zinterpretuj uzyskane dane. Zapamiętaj, że analiza prowadzi do uzyskania wyników, nie wniosków z tych samych wyników można wysnuć różne wnioski."

  najczęstsze błędy: (też notatki)
  "Brak celów- Cel: to, do czego się dąży, co się chce osiągnąć
  Tendencyjność celów
  Niesystematyczne podejście
  Analiza bez zrozumienia problemu
  Niewłaściwa metryka
  Nietypowe obciążenie
  Zła technika oceny
  Pomijanie istotnych parametrów
  Ignorowanie istotnych czynników
  Niewłaściwy projekt eksperymentu
  Nieodpowiedni poziom szczegółowości
  Brak analizy uzyskanych danych
  Błędna analiza
  Brak analizy wrażliwości
  Ignorowanie niedokładnego określenia parametrów
  Niewłaściwe traktowanie danych „oddalonych”
  Założenie braku zmian w przyszłości
  Ignorowanie zmienności
  Zbyt złożona analiza
  Niewłaściwa prezentacja wyników
  Niekomunikatywność analityków
  Pomijanie założeń i ograniczeń"

  Miłej zabawy :)

  Polecam książke:
  Raj Jain - "The Art of Computer Systems Performance Analysis, Techniques for Experimental Design, Measurement, Simulation, and Modeling"
  lub
  Jan Oderfeld – Statyczne podstawy prac doświadczalnych, Wydawnictwo Politechniki Warszawskiej
 • Poziom 12  
  Dzieki wielkie ale za tak dokładnej metoy nie potrzebuje. wystarczy jaks prosta metoda i prosty program do obliczenia długosci trwania czasu przesułu.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Jesli macie jakis ciekawy program którym mógłbym zmierzyc ten czas prosze o podanie linku.

  Dodano po 9 [minuty]:

  Maasz moze jakis inny programik który nie tworzy plików txt.
  Np. jakis program do ,,scalania" filmów lub cos podobnego.
 • Spec od komputerów
  Do "scalania" wystarczy polecenie COPY.
  Wystarczy wpisać COPY film1.avi+film2.avi+film3.avi film123.avi a powstnie 1 plik film123.avi
 • Poziom 12  
  jakigo programu uzyc do zbadania czasu przesyłu pliku przez siec. Najlepiej podaj link. Zalezy mi aby ten program był jak najbardziej dokładny. Poprostu szukam programu który pozwoli wysłac plik z komputera na drugi i pokaze czas jegi przesyłu.


  Z góry dzięki  dar 86
 • Poziom 26  
  Ja teakiego programu nie znam, aby komuter, klient wyświetlał czas. To wymaga synchronizacji zegarów itd. Takie systemy znalazłem, ale idea jest taka, że najpierw obydwie jednostki (klient i serwer) pobierajączas z satelit, z GPS, potem zaczynają testy.

  Ustaw komputery obok siebie i zmierz stoperem czas. Lub też włąćz wysyłąnia i licz dokąd komputer wyslyłający nie skończy pracy.
 • Poziom 11  
  nie ma nic prostszego , zainstaluj sobie DC++ zaluz tam huba , popros znajomego zeby tez zainstalowal DC i niech sciaga od ciebie pliki wtedy bedziesz widzial z jaka predkoscia masz przesyl .
 • Poziom 26  
  Ze względu na dużą ilość danych wysyłanych pry okazji komunikacji z hubem nie warto dla używać tego progrsmu do pomiarów. Najlepiej na czas testów powyłączać wszystkei zbędne programy, opcje aktualizacji itd. Możesz postawić serwer ftp i mierzyć czasy pobierania tego pliku. Jak wybierzesz odpowiedni program serwer i włąściwie skonfigurujesz logowanie ruchu to samo Ci napisze czasy pobierania.