Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ulatwienia podczas montowania alarmu

14 Mar 2006 17:20 1122 2
  • Poziom 17  
    Montuje alarm w moim samochodzie, araczej w dwóch CC900 i Seat Ibiza 96r. Model alarmu jest taki sam. Zastanawiam sie xczy mozna by podłączyć wyjscie na kierunki ( lewy lub prawy ) pod wyjście od Awaryjnych? Da to chyba taki sam efekt jakbys ie ciągłą pod obydwa kierunki osobno. Drugie pytanie czy moge podłączyć wyjście wyłączników krańcowych ( drzwi klapa tylna) pod lampke w podsufitce? Krańcówke klapy przedniej musze podpiąc osobno bo wiem ze ona nie jest podłączona szeregowo z krancówkami z drzwi. Jeslic os zle myśle to prosze o wyprostowanie mnie w moim spostrzeżeniach. Aha i jeszcze jedno gdzie najlepiej zamocować czujnik wstrząsowy?
    Jesli okazało by sie ze mozna podłączyc jedno wyjście z centralki alarmu na kierunki pod awaryjne to zostaje nam jedno wolne wyjście z drugiego kierunku. Oznaczało by to ze mozna by je podłączyc np. pod lampy przednie. Pozdrawiam i czekam na opinie
  • OptexOptex
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Co to jest wyjście awaryjnych? Wydaje mi się że dopiero po wciśnięciu klawisza awaryjnych są łączone obie strony kierunkowskazów. Podepnij się pod przewody od przełącznika kierukowskazów. Po co Ci dodatkowo sygnalizacja przednimi lampami? Co z poborem prądu? W systemach alarmowych dążymy do jak najmniejszego poboru. Co do krańcówek to śą one łączone równolegle a nie szeregowo i w CC możesz je podpiąć pod lampke ( chociaż łatwiej chyba pod przewód z krańcówki z drzwi kierowcy) Co do seata to tam chyba jest ściemniacz oświetlenia także lampka odpada.
  • Poziom 17  
    Dzięki za pomoc. Pozdrawiam