Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputery w Neostradzie. Jak znaleźć komputery z sieci WAN?

flamer 14 Mar 2006 18:14 3790 5
 • #1
  flamer
  Level 15  
  Mam stałe łącze - neostrade 512. Kilka osób w mojej miejscowości również ma neostrade. Pytanie jest takie: Jak moge znaleźć wszystkie komputery które znajdują sie w pobliżu (WAN-u)? Bo te które są w LAN-ie mojej sieci lokalnej, to ja widze w otoczeniu sieciowym. Ale chodzi mi o to żeby widzieć komputery z sieci rozległej WAN.
 • #2
  shivo
  Level 20  
  ee, a polaczeni jestescie radiowo jakos?
  jesli Ty masz neo na siebie, i sasiad na siebie, i nie jestescie polaczeni ze soba, to wasze kompy nie beda sie widziec..
  chyba ze jestescie spieci, wtedy w otoczeniu powinienes widzeic, np inna nazwe grupy roboczej, a w niej wszysktie kompy..:>

  pozdrawiam;
 • #3
  flamer
  Level 15  
  właśnie nie, chodzi mi o to żeby widzieć tych którzy mają internet osobno do swojej linii telefonicznej podłączony (WAN).
  Tak to pisałem że wiem o: "Moje miejsca sieciowe", "otoczenie sieciowe" ale to jest LAN. Chce widzieć tych którzy mają internet na osobnej linii.
  Ja mam neostrade stałe łącze pod telefon podpiętą.
  Czy jest taki program który wyszuka mi najbliżej znajdujące sie komputery koło mnie które nie są połączone ze mną?
  pozdrawiam
 • #5
  tzok
  Moderator of Cars
  Nie nie o to chodziło.

  Możesz założyć ze znajomymi, którzy mają neostradę VPN ale normalnie nie ma możliwości aby komputery będące w osobnych LANach mogły się widzieć przez otoczenie sieciowe.
 • #6
  przezorny
  Level 16  
  KOLEDZY mają racje NIE MA takiej możliwości, i czemu miało by słuzzzzzyc takie podejrzenie?, podgladaniem drugiego, wpychanie wirusów, czy bawienie sie hackera??