Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputery w Neostradzie. Jak znaleźć komputery z sieci WAN?

flamer 14 Mar 2006 18:14 3790 5
    flamer
    Level 15  
    Mam stałe łącze - neostrade 512. Kilka osób w mojej miejscowości również ma neostrade. Pytanie jest takie: Jak moge znaleźć wszystkie komputery które znajdują sie w pobliżu (WAN-u)? Bo te które są w LAN-ie mojej sieci lokalnej, to ja widze w otoczeniu sieciowym. Ale chodzi mi o to żeby widzieć komputery z sieci rozległej WAN.
    shivo
    Level 20  
    ee, a polaczeni jestescie radiowo jakos?
    jesli Ty masz neo na siebie, i sasiad na siebie, i nie jestescie polaczeni ze soba, to wasze kompy nie beda sie widziec..
    chyba ze jestescie spieci, wtedy w otoczeniu powinienes widzeic, np inna nazwe grupy roboczej, a w niej wszysktie kompy..:>

pozdrawiam;
    flamer
    Level 15  
    właśnie nie, chodzi mi o to żeby widzieć tych którzy mają internet osobno do swojej linii telefonicznej podłączony (WAN).
    Tak to pisałem że wiem o: "Moje miejsca sieciowe", "otoczenie sieciowe" ale to jest LAN. Chce widzieć tych którzy mają internet na osobnej linii.
    Ja mam neostrade stałe łącze pod telefon podpiętą.
    Czy jest taki program który wyszuka mi najbliżej znajdujące sie komputery koło mnie które nie są połączone ze mną?
    pozdrawiam
    tzok
    Moderator of Cars
    Nie nie o to chodziło.

Możesz założyć ze znajomymi, którzy mają neostradę VPN ale normalnie nie ma możliwości aby komputery będące w osobnych LANach mogły się widzieć przez otoczenie sieciowe.
    przezorny
    Level 16  
    KOLEDZY mają racje NIE MA takiej możliwości, i czemu miało by słuzzzzzyc takie podejrzenie?, podgladaniem drugiego, wpychanie wirusów, czy bawienie sie hackera??