Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi - chorus M4 - miga SAFE

aandrus 14 Mar 2006 18:54 8035 12
  • #1 14 Mar 2006 18:54
    aandrus
    Poziom 20  

Witam , w w/w radiu po podłączeniu zasilania i włączeniu migocze napis SAFE , eeproma w motce podmieniałem , ale bez efektu , nie wiem co jest grane , zasilania raczej na pewno wszystkie podpiołem , zresztą w aucie ( było ono prawdopodobnie w nim zawsze ) też migocze , audik był kupiony z tym radiem , co ciekawsze to migotanie nie jest stałe tylko jego częstotliwość się zmienia ale jest powtarzalne co kilka cykli .
    Czy ktoś może mi podać gdzie i jakie napięcia posprawdzać bo podejżewam że czegoś brakuje ale nie moge dojść , przede wszystkim jakie i gdzie powinno być napięcie jeśli odetne z kostki zasilanie na 7 i pozostawię tylko na 4 ( numerację mam na myśli zgodnie ze stronką studio24 , dodam tylko że na 5 napewno jest autoant ) gdyż czy je podaje czy nie to nie widze róźnicy więc odnosze wrażenie że to radio nie widzi podtrzymania.

0 12
  • #3 14 Mar 2006 22:54
    Brodan
    Poziom 12  

To nie jest kwestia napięć. Twoje radio prosi ćię o podanie kodu.
    W Audi w radiach po odłączeniu akumulatora zeruje się pamięć i po ponownym podłączeniu radyjko wyświetla "SAFE" - czyli prosi o podanie kodu. Jest to fabryczny kod czterocyfrowy. Wciskasz dwa guziczki (teraz nie pamiętam które ale jak chcesz to sprawdzę) i wyświetli Ci się kod czterocyfrowy (na początku chyba same cztery jedynki), potem indywidualnie każdym guziczkiem pod odpowiednią pozycją zmieniasz cyfrę na tą z kodu, i po wyświetleniu właściwego klucza ponownie wciskasz te same przyciski którymi uaktywniałeś wyświetlanie kodu. Jeśli ustawiłeś właściwy kod - radyjko zagra.

0
  • #4 15 Mar 2006 09:04
    aandrus
    Poziom 20  

Kolego Brodan , zanim zaczniesz cytować instrukcje obsługi przeczytaj dokładnie post.

0
  • #5 15 Mar 2006 21:30
    aandrus
    Poziom 20  

Dziękuję za link do schematu , ale jak na razie nic to nie dało , teoretycznie wszystko się zgadza a radio nadal miga napisem i nie można wejść w wprowadzanie kodu.

0
  • #6 15 Mar 2006 22:57
    kamyczek
    Poziom 34  

A robi to kolega w aucie czy na stole ???

0
  • #7 16 Mar 2006 08:40
    aandrus
    Poziom 20  

Na stole , a czy jest jakaś różnica? 2 zasilania i powinno działać , pozatym napisałem na początku że w aucie tak samo się zachowuje.

0
  • #8 22 Mar 2006 19:31
    aandrus
    Poziom 20  

Chciałbym odświeżyć temat , czy jest ktoś kto może pomóc ?
    Dodam tylko że napięcia na procku są mniej więcej zgodne z tymi podanymi na schemacie , czy to może być uwalony procek i jak to sprawdzić?

0
  • #9 22 Mar 2006 23:34
    olecki
    Poziom 27  

jak tam 05 siedzi to testerem...sprawdz czy cos Ci szyny nie dusi...co na procu....bo tego nadal nie wie nikt.....mnie objaw wyglada na zwarty w sumie klawisz w panelu...bo safe mruga jak byka sie strzeli i w wpis sie idzie....ale na zwarty klawier to nie mialem jeszcze tego....wiec tak tylko gadam....

0
  • #10 23 Mar 2006 07:58
    ikar55
    Spec od car audio

Zajrzyj do stab. 8.5V i jego obciążeń.

0
  • #11 24 Mar 2006 23:33
    aandrus
    Poziom 20  

Wracam do tematu - okazalo się że problem leżał w transmisji między prockami ( po zwarciu RDI z TDO można wprowadzić kod i radio go przyjmuje ), teraz pytanie : czy układ 8925901774 to TMS375 ? (przynajmniej tak wynika ze schematu ), jeśli tak to co można z tym zrobić , kwarc pracuje ale na TX nic nie wychodzi do motki , tylko stan wysoki.
    Gdyby interesowało mnie kupno to na allegro jest tego od groma , a na giełdach jeszcze więcej i nie zawracałbym głowy ludziom na forum.

0
  • #12 15 Mar 2008 12:20
    fabi
    Spec od car audio

Właśnie mam radio z takim samym objawem. Wyłączyłem kod, ale po ponownym włączeniu radia znów migało SAFE.
    Czy poradziłeś sobie już z tym problemem? Może TMS się wysypał?

0
  • #13 30 Sie 2010 17:37
    mickemaster
    Poziom 27  

I po dwóch latach ja mam ten sam problem.,Radio po nieudanej akcji code, motka pusta. Po wgraniu pewnego wsadu nic. Może ktos przez ten czas rozwiazał problem?

0
  Szukaj w 5mln produktów