Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio 350-kod SC 350-01

14 Mar 2006 19:13 2561 7
  • Specjalista - kserokopiarki
    Witam maszyna jak w temacie jest zablokowana kodem. Szukałem na elek. i nic. Czy ktoś wie co to za kod.
  • Poziom 26  
    Jest to problem ID sensora,a raczej wyników pomiarów jakie zostały za jego pomocą wykonane na bębnie.Może być zabrudzony,uszkodzony,lub po prostu bęben pokryty tonerem, co uniemożliwia wykonanie poprawnego pomiaru.
  • Poziom 23  
    Witam. Serwisóweczka się kłania. O ile nic nie pomyliłem (nie mam serwisówki pod ręką) to błąd id sensora. Może nie ma ładowania bębna - odciągnięty wałek ładujący?
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Zrób SP3-001-2 i się sama naprawi.
    Dzisiaj jak włączyłem kopiarkę to "cud" kod błędu się nie pojawił, ale za to na wyświetlaczu nic sie nie świeciło tz. dolna połowa wyświetlacza pokazywała standardowe ustawienia czyli: format pap, zoom itp. natomiast górna powinna pokazywać że kopiarka jest 'gotowa do pracy' a tam nic tylko przerywana linia. Próbowałem wszystkich ustawień i nic sie nie zmieniło. Po każdym wył/wł kopiarki to samo. Jak wszedłem w tryb 3 i póściłem wymuszoną prace kopiarki czyli stany liczników to poszła kopia. W trybie 1,2 próbowałem prawie wszystkiego i nic. Brak mi sił i pomysłów. :cry:
    Czy ten problem jest ewenementem i już maszyna jest na straty :?:
    Czyżby zmowa milczenia ... :|
    W SP5801 i START po wył/wł kopiarki odpaliła :D