Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atramenty zastępcze do drukarek Epsona. Jaką jakość można uzyskać?

15 Mar 2006 00:11 792 1
  • Poziom 16  
    Moje pytanie dotyczy atramentów zastępczych do drukrek Epsona. Interesują mnie szczególnie jakość jaką można uzyskać na nich. Mam drukraki R300, R220 chciałbym zakupić do nich atrament firmy PRINT LAB czy będzie to dobry wybór? - atrakcyjna jest cena.

Moderowany przez kosmita:

Przenioslem z Drukarki, kserokopiarki i plotery
    Wpis dokonany w dniu: 2006-03-15 o godzinie: 10:10

• Poziom 12  
    Nie wiem jaki jest twój fabryczny atrament , ani nie znam właściwości tego zastępczego.Wiem natomiast że sam osobiście zablokowałem sobie kardridge w trzech drukarkach przez zastosowanie atramentu ze zbyt grubym ziarnem pigmentu.
    Jeśli zamierzasz eksperymentować z zastępczym atramentem, proponuję abyś poświęcił jeden kardridge tytułem testów.
    Mianowicie (o ile jest to drukarka kolorowa) w kardridgu drukarki kolorowej na ogół są trzy do czterech pojemniczków na atrament.Prze zalaniem właściwego kardridga nalej atramentu do jednej z komór tego testowego, i wykonaj parę próbnych wydruków, następnie pozostaw drukarkę włączoną przez jakieś 15-cie minut, i ponownie wydrukuj stronę testową.Jeśli nie zauważysz smug w wydrukowanym tekście to myślę że możesz zaryzykować i zalać docelowy kardridge.
    Acha do testów nie stosuj koloru czarnego, gdyż pigment czarny naogół jest drobny, i rzadko kiedy zapycha dyszę drukarek.
    Najlepiej rób miksa z niebieskiego i czerwonego - żółty również się nie nadaje.
    Jeśli chodzi o wierność oddania kolorów to jest inna kwestia, i raczej na stuprocentową wierność bym nie liczył.