Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

samsung zasilacz smr40200

Yuppy 17 May 2003 22:59 3281 20
    Yuppy
    Level 15  
    po wymianie smr40200 i hiso 169 telewizor pracuje pare minut dobrze, pozniej spadaja napiecia zasilacza.
    inżynier
    Level 14  
    sprawdz dokladnie transwormator impulsowy w przetwornicy moze istniec przerwa w jednym uzwojeniu po stronie wturnej.powodzenia .inżynier. :cry:
    Michał99
    Level 31  
    Albo sam układ teraz nikt kto traktuje naprawy poważnie wstawia zamiast niby oryginału kit są pewniejsze.
    mch
    Level 23  
    A 22mf wymieniłeś? Radziłbym jak poprzednik wstawić zielony odpowiednik SMR
    Yuppy
    Level 15  
    wymienialem smr na kita (zielony) 22 mF, dlawik i transformator. bez rzadnych efektow.
    mch
    Level 23  
    Przy zamienniku SMRa trzeba usunąć podkładkę mikową, bo nap. są za niskie.Może to?
    Yuppy
    Level 15  
    na zielonym smr napiecia szybciejspadaja.125 V jest niestale wiekszy pobor(jasniejszy obraz,wieksza glosnosc) spada ponizej 90 .diody po wtornej spawdzane i elka tez .jak smr nagrzewa sie jest coraz gorzej.
    lolek1
    Level 15  
    zadzwoń jutro pod warszawski nr.774-39-22 jest to firma Anex i tylko u nich biorę kity,jeszcze nigdy nie miałem problemu.
    Yuppy
    Level 15  
    wstawialem dwa oryginaly i jeden kit. zawsze bylo tak samo
    Stępniak
    Level 13  
    Spadek napięcia jest często powodowany złym umasieniem SMR-a, musi być połączenie z radiatorem. Oczywiście chodzi mi o zastępczy układ
    Yuppy
    Level 15  
    dziekuje wszystkim za pomoc i zainteresowanie.dalem wiekszy radiator na smr i tv dziala.
    Michał99
    Level 31  
    Podkładkę mikową usunąłeś?
    martocho
    Level 17  
    Na polski rynek dostała się partia wadliwych SMR40200 , wyprawiają rózne cuda . Ja mam 3 sztuki tych układów wszystkie powodują zaniżanie napięć po 10minutach , obraz się zwęża . Kitt to jedyna alternatywa w tej chwili i niema sensu wydawać pieniędzy na ich zakup.
    zdzich42
    Level 40  
    :arrow: martocho nie baw się w archeologa, od maja 2003 upłyneło tyle czasu.......a problem dawno rozwiązany, nie doczytałeś?
    Stef
    Level 31  
    zdzich42 wrote:
    :arrow: martocho nie baw się w archeologa, od maja 2003 upłyneło tyle czasu.......a problem dawno rozwiązany, nie doczytałeś?

Sorki, ale dobrze że kolega to napisał. Prawda jest taka, iż dostępne SMR 40200 na naszym rynku mozna od razu do kosza wrzucić.
    Może powyższy post zaoszczędzi czasu i pieniędzy kilku osobom?
    Stef
    Level 31  
    zdzich42 wrote:
    :arrow: Kol Stef do do tego typu ostrzeżeń, mamy juz odpowiedni dział https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum74.html
    byłeś juz w nim? chyba nie bo przeczytałbyś to https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=361766#361766#361766
    więc?

Witam, przed momentem zagłądłem.
    Ciekawe, czasu trochę i wszystko przeglądnę.

Ale i tak myślę że takie wiadomości w tym dziale mogą i powinny być! I czasem to bardziej pomoże niż pisanie "wymień SMR plus HIS, muszą być parowane".
    Czy ktoś musi wydać dużo pieniędzy aby się dowiedzieć prawdy?
    I tracić czas na szukanie usterki oraz czytanie bzdetów?
    Będąc w temacie mozna wymienić 1,8nF na 4,7nF, na jak długi czas to pomoże?
    zdzich42
    Level 40  
    Gdyby na forum panował dobry obyczaj korzystania z wyszukiwarki to nie byłoby tego tematu (SMR.......), ale że każdy idzie na łatwiznę zakłada nowy temat, i co? czytamy te same odpowiedzi często nawet tych samych userów. Pytasz czy ktoś musi wydać duzo pieniędzy zanim dowie się prawdy? hm... no są ty tacy którym zasugerowanie miejsca usterki pomaga są i tacy, którym strona postów i wiadro tranzystorów będzie mało. Uważam ten temat za zakończony. Jeśli masz coś do dodania proszę o PW.
    MichałStach
    Level 13  
    Odświeżam temat :)

Czy kit SMR40200 (zielony, opisany SMR40200 po lewej stronie z górny w dół) może współpracować z HIS0169B?

Ten SMR nie ma literki na końcu, więc z jakim HIS'em będzie współpracowć???
    MichałStach
    Level 13  
    MichałStach wrote:
    Odświeżam temat :)

Czy kit SMR40200 (zielony, opisany SMR40200 po lewej stronie z górny w dół) może współpracować z HIS0169B?

Ten SMR nie ma literki na końcu, więc z jakim HIS'em będzie współpracowć???

Serdecznie proszę o odpowiedź, bo przypuszczam, że to nie nowy problem :)
    domint
    Level 25  
    Dzisiaj otrzymałem KIT SMR40200 z C na końcu (zielony i tak własnie opisany). do tego dostałem HIS0169C bo orginalnie był B. Wolę nie mieć niespodzianek za 5 zł bo tyle kosztuje HIS0169.

P.S. Orginalnie był SMR bez dodatkowych oznaczeń literowych i współpracował z HIS0169B.