Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Panasonic NV-DS29 - brak obrazu

15 Mar 2006 08:38 3494 7
  • Poziom 17  
    Witam!
    Mam taki problem z kamerą, że nie odtwarza obrazu ani dźwieku, no i nic nie nagrywa. Czas zlicza, ale po cofnięciu licznik stoi w miejscu, tak samo na kasecie juz nagranej wczesniej i obrazu brak. Zaczęło się od wkręcania taśm. Jedną to mi tak wciągneło, że przecieło ją wzdłuż na jakieś 2 cm po skosie.
    Podejrzewam, że mogła paść głowica. Mam pytanie, czy moje obawy sa prawidłowe? Gdzie można dostać taką głowicę, albo najlepiej cały mechanizm sprawny, bo głowicę wymienię, a znów taśmę wkręci i do bani cała robota.
    W serwise była wczesniej ta kamera i byłem w szoku, jak zobaczyłem taśmy połaczeniowe lutowane na końcach, prawie, ze zdarte od wyświetlacza a wciskali kit, że wymienili go bo rzekomo był uszkodzony. Chcialbym więc naprawic ją sam.
    Proszę o jakies linki do głowic, czy mechanizmów i jaki koszt by tego był, bo po naprawach serwisowych, to koszt napraw niedługo przekroczy koszt samej kamery. A może ktoś ma na odsprzedanie mechanizm?
    Pozdrawiam
    Marek
  • Poziom 17  
    Może ktos poda, jaki symbol ma ten dysk wizyjny, zebym wiedział czego szukać?, prosze o pomoc
  • Poziom 16  
    Witam. LSEG0043 CYLINDER UNIT.Powodzenia.
  • Poziom 17  
    Dzięki, że coś się ruszyło w temacie. Chiałbym ustalić, czy poszła głowica (dysk wizyjny), w jaki sposób to sprawdzic? Wizualnie, to mi sie zdaje, ze głowice osadzone na bębnie są zbty głęboko porównując np z głowica magnetowidową, dlatego tez wydawało mi się, że są zjechane. na bebnie sa wyprowadzenia od głowić i miernikiem sprawdzałem to przejście jest. Zaciagnałem kiedys sevice manual do tej kamery, mam rysunki mechanizmów itp.
    Faktycznie ten symbol dysku to "LSEG0043 CYLINDER UNIT". czy zliczanie czasu odbywa się na podstawie odczytu czasu z kasety za pomoca głowić w dysku wizyjnym? podczas odtwarzania? bo mam własnie czarny ekran i czasu nie zlicza, jak by taśma nie miała prawdidłowego styku z głowicą, bądz własnie są uszkodzone.
    Jak jeszcze moge to sprawdzic, by ewentualnie wyeliminowć uszkodzenie głowic dysku wizyjnego.

Tak wyglada mechanizm tej kamerki w załaczniku
  • Poziom 17  
    Chciałbym zakończyć temat. Uszkodzona była oczywiście głowica kamery. Dzieki forum elektrody udało mi się zakupić taką głowicę za niewielkie pieniądze, nową nieużywaną, wstawiłem i działa pięknie. Mechanizm wyregulowałem sam. Jak na amatora bez doświadczenia praktycznie w dziedzinie kamer, to muszę przyznać, że jestem z siebie zadowolony. Kamera była kilkakrotnie w autoryzowanym serwisie i nie mogli ustawić prawidłowo tego mechanizmu i wiecznie wkręcała taśmy. Kamera działa bez zarzutów do dnia dzisiejszego i ani razu nie wciągnęła taśmy.

Chciałem posunąc sie dalej i usunąć blokadę wejscia DVI w tej kamerze, ale nie znalazłem nigdzie kodów, natomiast słyszałem, ze w tej kamerze zrobic sie tego nie da, szkoda, chyba, ze ktoś ma na to sposób.

Moge podac link, jak w prosty sposób zrobic to z innymi kamerami: http://www.radioam.net/sp3miz/Dvin.htm
  • Poziom 13  
    Mam podobny kłopot, kamera najpierw miała skłonności do wkręcania kaset i nagle nastąpiła ciemność. Mechanizm działa ale nie widać obrazu i nie działa licznik czasu po taśmie ;-(.
    Może ktoś ma jeszcze taki dysk wizyjny do tego modelu ?