Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf III 92.r GT Czujnik Temperatury Silnika

konio13 15 Mar 2006 13:24 3385 2
  • #1 15 Mar 2006 13:24
    konio13
    Poziom 2  

Cześć mam problem, jakiś czas temu spalił mi się czujnik temperatury silnika w moim golfie, nie chciał on odpalać rano po zimnej nocy i dopiero jak się ściągneło wtykę od czujnika samochód odpala bez problemu tyle tylko że na wyższych obrotach, potem wpinam wtykę obroty spadają, przygazówka i jest ok! po wymianie tegoż czujnika po tygodniu spalił się przy czym nie chciał puścić temperatury ze wskaźnika z deski ze 110 C°, po tym jak temp. ze wskaźnika z deski spadła do 60/70 C° Czujnik znowu się spalił! Przy odpalaniu ściągam wtykę i odpala. Pomóżcie!!! Co mam zrobić? Czy mogę to sam naprawić czy muszę jechać do serwisu?

• Fibaro
  • #2 15 Mar 2006 13:36
    Tomek665
    Poziom 28  

Prawdopodobnie uszkodzenie pierwszego czujnika spowodowało awarie w komputerze silnika.Możliwe ze da się to naprawić ale wymaga trochę wiedzy w tym temacie.
    Albo poprostu kupowałeś kiszkowate czujniki.Wyjaśniłby to pomiar prądu w obwodzie czujnika temp.

• Fibaro
  • #3 15 Mar 2006 14:25
    ace_of_aces
    Poziom 11  

Sprawdź dokładnie jaki dla tego typu silnika powinien być czujnik ja miałem też przygodę z tym czujnikiem i jak się okazało był zamontowany nie od tego silnika czujnik prawie identyczny z tym że na 12 V a powinien być na 5 V przynajmniej w moim silniku, po wymianie wszystko chodzi na cuda i nie kupowałem czujnika za 60 zł tylko za 30 a może u ciebie powinien być ten 12 V a montujesz na 5 V i dlatego się pali. Sprawdź typ silnika to ci w sklepie powiedzą jaki tam ma być czujnik. Ja mam Passata 1,8 oznaczenie silnika AAM.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo