Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PANASONIC KX-T2395 - dobór odpowiedniego paska.

15 Mar 2006 17:32 2215 12
  • Poziom 10  
    Witam

Mam problem z doborem odpowiedniego paska do telefonu PANASONIC KX-T2395 z automatyczną sekretarką na kasety. Po rozłożeniu telefonu paska w środku nie było, jakby wyparował ;-)

Nie wiem jaki powinien być długi, czy okrągły, czy kwadratowy, czy gruby, czy cienki. Jak dam dłuższy to jest taka modulacja dźwięku, jak dam krótszy to dźwięk jest w miarę dobry ale sekretarka się po chwili zatrzymuje wydając 6 sygnałów jakby było jej za ciężko.

Czy może ktoś wie jaki powinien być tam pasek, jakieś oznaczenie? Za pomoc z góry dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 37  
    Ja nie znam ale zawsze brałem na wzór ten przerwany.
    Wykręć napęd i zanieś całość do sklepu na pewno coś znajdą jak masz jakieś doświadczenie z naprawami to powinieneś wiedzieć że pasek za luźny powoduje "pływanie" a za ciasny zbyt mocno zużywa szybko elementy ruchome typu panewki lub wcale nie chce się obracać.
    Kształt już nie pamiętam ale zwyczajowo Panasonic robił na kwadratowych.
    Kledzy po fachu może coś podpowiedzą.

Pozdrawiam
  • Poziom 41  
    Witam

W/g instrukcji serwisowej pasek to:PQFB12Z, kwadratowy 1x1mm, dług.40,5mm:?:; zamiennik mają w North-Serwis, oryginał chyba tylko u Panasonika. Może udałoby się dobrać podobny w sklepach z częściami RTV?

Gdybym przewalił moje klamoty, to bym taki pasek na pewno znalazł :wink:

Sharp Was pozdrawia
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedzi

Ja dałem mu teraz pasek okrągły o dł. całkowitej ok. 120mm i objawy są takie że się wyłącza po kilkusekundowym nagrywaniu lub odtwarzaniu.

Wcześniej zamontowałem zwykłą gumkę, która była jeszcze dłuższa. Naciąg był słaby i stąd to pływanie, ale przynajmniej się nie wyłączało.

No cóż wzbogacony o nowe dane od sharpa może coś tam w sklepie dobierzemy.
  • Poziom 33  
    ja bym radzil tak jak kolega "jack14' zabrac graty do jakiegos sklepiku i na miejscu przymierzyc to jest najlepsze wyjscie..... co z tego ze go gdzies sobie zamowisz jak moze okazac sie ze to nie ten..... :) i bedzie skucha.......a i bym zapomnial zawsze po wymianie nowego paska nagrac na nowo OGM.....
  • Poziom 10  
    Byłem już wcześniej z całym ustrojstwem w sklepie i dobieraliśmy paski. Wszystkie pasowały. Żeby je dobrze sprawdzić trzeba maszynę podłączyć do prądu. Nie wiem czy się zgodzą, bo zawsze trochę tak marudzą i sprawiają wrażenie jakby wszystko mieli gdzieś. Ale co tam trzeba będzie zapytać.

Dzięki danym o orginalnym pasku będzie wiadomo przynajmniej gdzie szukać.

Na razie ustawiłem sobie pocztę głosową tp i całkiem niezłe to jest.
  • Pomocny dla użytkowników
    Ja zamówiłem sobie kiedyś wysyłkowo klika takich pasków jak naprawiałem nagminnie te sekretarki, ale nie pamietam już jaki to był symbol paska. Wszelkie wcześniejsze paski z odzysku nie spełniały właściwie swego zadania. Teraz już nikt nie daje (od pewnego czasu) sekretarek do naprawy, Są już cyfrowe i nie mają napędu.
  • Poziom 10  
    Zamontowałem mu pasek kwadratowy 1x1mm o długości 120mm i teraz chodzi dobrze. Sprawdziłem, że stare nagranie jest odtwarzane trochę niżej, więc nagrałem na nowo i jest superfajnie.

zybex: może sobie przerobię na cyfrową hm hm hmn
    Znalazłem oryginalne 2 przerwane takie paski, które trzymam na wzór i ich długość wyonsi 14cm a grubość 1x1 mm. Niestety nie znalazłem karteczki z zapiasnym symbolem takiego paska.:cry:
  • Poziom 23  
    Pasek ma dokładnie średnicę 43 mm i tak się go zamawia.
    Ta srednica to w środku? Jak ja zamawiłem to podawałem symbol coś BSQ i numer.