Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam schematu wzmacniacz monofoniczny +mikrofon bezp.

duczekzabrze 15 Mar 2006 18:28 1991 11
  • #1 15 Mar 2006 18:28
    duczekzabrze
    Poziom 15  

Witam mam do zrobienia takie urzadzenia jak wzmacnicz monofoniczny około 10W z mikdofonem bezprzewodowym,chodzi mi o to ze ja sobie mówie cos przez mikrofon a powiedzmy na odległosci około 5-10 metrów bedzie stał wznmacniacz i bedzie sie to jakos komunikowało.wzmacniacz ma miec około 10W.hm.. znalazłem kilka schemtów w sieci ale samego wzmacniacza i teraz nie wiem czy mogę jakos podłaczyc ten mikrofon i jak to zrobić.Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?Prosze o szybki kontakt. Z góry dziekuje i punkty daruje:D

0 11
  • #2 15 Mar 2006 21:16
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Audio

0
  • #3 16 Mar 2006 08:41
    196339
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 16 Mar 2006 08:58
    bocian90
    Poziom 27  

Sebidino - chyba wyraźnie napisał że potrzebuje mikrofon bezprzewodowy! jak już to mozna to wykożystać, a jako odbiornik zwykłe radio na pasmo UKF .

http://jabel.pl/j_zest/j_009s.htm

0
  • #5 16 Mar 2006 09:33
    196339
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 16 Mar 2006 09:40
    bocian90
    Poziom 27  

A jak działają klasyczne mikrofony estradowe bezprzewodowe? Pracują na innej częstotliwości niż radio UKF ale też kożystają z fal radiowych,chyba nie działają na podczerwień? ;)

0
  • #7 16 Mar 2006 10:25
    196339
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 16 Mar 2006 11:10
    Paweł.ko
    Spec Elektroakustyka

bocian90 napisał:
    A jak działają klasyczne mikrofony estradowe bezprzewodowe? Pracują na innej częstotliwości niż radio UKF ale też kożystają z fal radiowych,chyba nie działają na podczerwień? ;)

Zgadza się ale nie zapomnij że mikrofony estradowe (powtarzam estradowe!) po pierwsze są strojone wysoko, po drugie bardzo wąsko, po trzecie często stosuje się system diversity czyli dwie nośne i przełączane anteny! To wszystko gwarantuje poprawną transmisję bez zakłóceń. Jeśli zbudujesz mało dokładny nadajnik na pasmo UKF spodziewaj się że pojawią się w głośniku przeróżne zakłócenia.

0
  • #9 16 Mar 2006 15:57
    bocian90
    Poziom 27  

Tak,zgadzam się tylko podałem taką propozycję bo autor napisał że potrzebuje mikrofon bezprzewodowy!A ten kit jest tani więc nie widze problemu żeby zmienić go puźniej na inny.

0
  • #11 16 Mar 2006 16:29
    md
    Poziom 39  

Osobiście wykonałem 2 przenośne wzmacniacze na tych (takich, ale występujących pod inną nazwą firmową) mikrofonach. Są bardzo prakrtyczne, bo w miejsce gumowej antenki wstawiasz kabel mikrofonowy (masz w komplecie) i bardzo szybko z mikrofonu bezprzewodowego masz przewodowy.
    Przedwzmacniacz mikrofonwy musisz wstawić, ja montowałem to na TDA2005, przedwzmacniacz mikrofonowy, całość umieszczona w obudowie z akumulatorem 12V. Obudowa na pasku, na przedniej ściance gniazdo Jack do wpinania odbiornika z kompletu, antena samochodowa (w celu zwiększenia zasięgu), potencjometr, wyjście na głośniki i wyłącznik. Z boku gniazdo do ładowania akumulatora lub do pracy z zewnętrznego akumulatora. Ponieważ moje konstrukcje są wykorzystywane podczas procesji, pielgrzymek itp, zastosowałem zewnętrzne głośniki tubowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wzmacniacz, odbiornik, zasilacz i głośniki umieścić w jednej obudowie.
    Popatrz jak to robią inni: http://www.rduch.com.pl/produkcja/zestawy_nagl/zpo.htm
    http://www.rduch.com.pl/produkcja/zestawy_nagl/zpd.htm

0
  • #12 16 Mar 2006 19:24
    duczekzabrze
    Poziom 15  

acha spoko,to musze teraz kase nazbierac i poskłądac moje cudo.Jak skoncze to dam znac co i jak to moze komus sie przydac na przyszłośc:-)

0
  Szukaj w 5mln produktów