Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uruchamianie kompa od zera z pilota...

xTrol 15 Mar 2006 20:21 936 2
  • #1 15 Mar 2006 20:21
    xTrol
    Poziom 9  

Mam pytanie, czy spotkał się kotoś ze schematem urządzenia, pozwalającgo uruchamiać kompa z pilota ??? Bo mam zamiar coś takiego zrobić, ale nie wiem czy warto eksperymentować, skoro może już ktoś takie coś zrobił...

Zasadę działania tego bym widział w następujący sposób:
    równolegle, do pinów "guzika" POWER podłączył bym układ z przkaźnikiem NO, który by zwierał styki po wysterowaniu... Przekaźnikiem sterował by jakiś układzik z odbiornikiem podczerwieni... i już... cały komp startował by z totalnego wyłączenia (nie licząc wyjęcia z sieci wtyczki). A no i jeszcze jedno... z zasilaniem tego układu nie było by problemów, bo +5V jest zawsze na zasilaczu, nawet jak komp nie pracuje... (diody na płycie się świecą)

0 2
  • Pomocny post
    #2 15 Mar 2006 20:34
    bestler
    Admin DIY, Automatyka

Poszukaj sterowników do bram garażowych, lub regulacji oświetlenia pokoju przy pomocy pilota od tv. Jeśli niczego nie znajdziesz, to ja mam jakieś schematy tego typu to poszukam i Ci podeśle.

Paweł

0
  • #3 15 Mar 2006 20:40
    xTrol
    Poziom 9  

Tak się stało, że teraz dostrzegłem bliźniaczo podobny temat... nie chcąc dublować, staram się przekierować potencjalnych odbiorców (poza mną) na ten drugi temat, który jest starszy... OTO TEN STARSZY TEMAT

0