Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Vito 2001 CDI jak podłączyć centralny zamek ?

15 Mar 2006 20:26 5770 11
  • Poziom 14  
    Jest to Vito 109 cdi 2,1, ma fabryczny zamek sterowany na podczerwień (kluczykiem) i elektryczne szyby. W drzwiach znajdują się centralki.

Przeczytałem już wszystkie posty na ten temat na elektrodzie i nie pasują do samochodu nad którym pracuję. Centralki nie ma przed nogami pasażera. Użycie dodatkowego siłownika, nie wchodzi w grę gdyż zamknięcie jednego zamka nie powoduje zamknięcia kolejnych.

Może ktoś już robił coś takiego i jest mi w stanie coś podpowiedzieć... a jak nie to będę jutro przecierał szlak
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    Prawdopodobnie w tym modelu na każdych drzwiach masz już sterowniki CAN'owe i albo zaproponujesz klientowi bezpilotówkę albo zamontuj po 2 przekaźniki na każdy sterownik i wysteruj poszczególne siłowniki.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 33  
    To jest już to nowe Vito?Chyba jeszcze to stare.a jak stare to moduł musi być przed pasażerem.A jak nowe to najlepsza będzie bezpilotówka.
  • Poziom 14  
    Byłbym skłonny zgodzić się że w tym samochodzie jest sterowanie CANowe ale jeszcze przed chwilą zszedłem do garażu, zrobiłem parę prób i z obudowy bezpieczników pod maską słychać w momencie przełanczania zamków "tykanie przekaźników. Przypuszczam, że nie będą to przekaźniki kierónkowskazów pnieważ gdy włączam migacz nic nie słychać.
  • Poziom 33  
    Jakie to Vito!!!Skrzynkę z bezpiecznikami masz po maską po lewej stronie taką dużą?
  • Poziom 14  
    Tak, stojąc od przodu samochodu, po lewej stronie i duża..
  • Poziom 33  
    Jezu.Masz oczy.Sądząc po tym to NOWE Vito to z takimi zaokrąglonymi lampami?

Dodano po 1 [minuty]:

A już coś podłączyłeś czy dopiero zaczynasz?

Dodano po 4 [minuty]:

Nowe Vito szło od 2003.Więc to musi być stare albo pomyliłeś rok.
  • Poziom 14  
    Rzeczywiście, pomyliłem rok - to jest nowe vito z zaokrąglonymi lampami.
    Podpiołem już alarm, pozostał mi "tylko" centralny
  • Poziom 33  
    No to tylko 'drobna' pomyłka.To taka przepaść jak między golfem III a V.Masz schemat tam musi być.Ja zakładałem bezpilotówkę.Jak nie ma to poszukam innego schematu.A nie ma przycisku na konsoli?
  • Poziom 14  
    Zrobiłem! Podpiołem się do płyty przełączników na konsoli środkowej. Jutro zamieszczę tu zdjęcie
  • Poziom 14  
    No i zdjęcie mi gdzieś zaginęło, gdyby ktoś potrzebował bardzo to proszę na pw, wtedy poszukam dokładniej a temat zamykam