Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie tweetery do car audio wybrać ?

macblach 15 Mar 2006 23:22 2127 8
    macblach
    Level 2  
    Heyah,

Postanowilem dokonac drobnych zmian w systemie audio w moim wozie.
    Auto Volvo V40, w srodku radio Volvo SC-816 (2 din) produkcja Alpine lub mitsubishi :) (tacy byli dostawcy) Generalnie moc 4x25.

W tej chwili graja tam fabryczne gwizdki, w drzwiach jakies papierowe philipsy a z tylu poprzedni wlasciciel zamontowal sobie 3 drozne kenwoody model nie wiem jaki ale srednica 13 cm.

Nie zmieniajac zbyt wiele. Bardzo nie chcialbym sie pozbywac fabrycznego radia (to taki kombajn kaseta + CD) wiec nie zamierzam robic strasznie wielkiej rewolty ale cos trzeba pozmieniac. Plan dzialania.

W drzwi (wygluszone zostana) wejda Phonocary Y line (na zwrotnicy 4kHz chyba ale nie jestem jeszcze zdecydowany czy to konieczne). Do tylu w bagazniku malutki subik ktorego sam planuje zrobic (taki eksperyment budowlany) Obudowa okolo 20l najprawdopodobniej zamknieta na stxie 20/120/4. Wzmak jednokanalowy lub zmostkowany okolo 200 W (takich prawdziwych)

A teraz tweetery. Nie wiem co wybrac choc najbardziej sklaniam sie do:
    1. Lanzar DCT na wlasnej zwrotnicy
    2. Phonocar 2/465
    3. JBL Gto 16te (troche drogo i jak do takiego radia to nie wiem czy sens)

Co wy na to? Jakies rady?

Maciej

ps. kenwoody wywalam z wozu wogole
    User removed account
    User removed account  
    crazy_88
    Level 42  
    witam ja bym kupil lanzare te ktore wymieniles
    DJSzmer
    Level 20  
    Tweetery koniecznie kup jak najlepsze, np. INTERTECHNIK lub VISATON, detaliczne i szczegolowe w dodatku super dynamiczne i krysztalowe. Super odwzorowanie i naturalnosc. Maja grac, a nie gwizdac, syczec, cykacz czy jak to tam zwal. koszt gora 79zl para
    macblach
    Level 2  
    Hey,

Glosnika centralnego brak. Uwazam ze roznica bedzie. Moje V to rok produkcji 1998. Troche inna technologia i inna polka cenowa jak do S 60 tam sadze ze wlozyli lepszy sprzet. Biorac pod uwage to co jest w drzwiach (philips for volvo papier woofer) to tweetery nie sa rewelacja.

Jbl. Hmmm kuszace. Najchetniej to nawet jakies wypasione DLSy ale boje sie czy firmowe radio to wykorzysta.

Pozdro

Maciej
    User removed account
    User removed account  
    DJSzmer
    Level 20  
    najlepszym wyjsciem jest ODSLUCH. jezeli masz mozliwosc, to sie nie zastanawiaj !