Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Immo VW HC05B6 - problem z komunikacją

autosuper 16 Mar 2006 11:11 1338 4
SterControl
    autosuper
    Level 24  
    Mam problem z komunikacja z procesorem MC68HC05B6 w sterowniku immo Vw starszego typu siemensa . Wszytsko skonfigurowalem poprawnie , mam dziwny efekt , udaje mi sie polaczyc tylko motorolacrk , motor05 wogole sie nie komunikuje . Ale to polaczenie jest bardzo dziwne , przy podlaczonym na stale zasilaniu do procesora wogole niema komunikacji , po odlaczeni zasilania i ponownym podaniu na procesor ten nawiazuje polaczenie na jakies 2 sek. po czym natychmiast zrywa je. Jest to za krotki okres czasu do zczytania eep. Mial juz moze ktos kiedys taki efekt ? Ja mialem juz kiedys podobnie tez w 05 w jakims radiu , ale procesor nawiazywal polaczenie na jakies 10 sek , co dawalo mozliwosc jego zczytania . Co byscie mogli mi poradzic ? Dodam jeszcze ze podmienialem kwarc z oryginalnego 4 Mhz na 8 Mhz , powywalalem rezystory 1kom z PD3 i TCAP 1 , podlaczajac je bezposrednio na + 5V tak jak zaleca to specyfikacja tej motoroli, IRQ tez jest prawidlowo prez 10 kom podlaczona do 12V , no i PD4 do masy , wszytsko reszte czyli RX TX i RES tez sa ok . Doradzcie cos prosze ! Pozdrawiam
  • SterControl
    grzestv
    Level 28  
    motka jest zabespieczona przed odczytem mam,właśnie taki przypadek
  • SterControl
    autosuper
    Level 24  
    Tez mialem takie podejrzenia ! Jakas porada ? Podobno pomaga wzbudzanie bawienie sie kwarcem , poprez jego dotykanie , testowlaes cos takiego ?
    Sady
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jest o tym troszke już opisane chyba nawet na elektrodzie... (można zepsuć)
    grzestv
    Level 28  
    tylko motka do "kasownika"
    przez pukanie w kwarc moża uszkodzić procka