Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka HP 840C. Po włączeniu diody migają.

Pawel931 16 Mar 2006 11:49 3231 12
 • #1
  Pawel931
  Level 11  
  Posiadam drukarke HP840C. Po wlaczeniu zasilania zaczynaja kolejno po sobie migac LED zasilania, LED wznowienia, LED sygnalizujacy brak tuszu. Sa dwa takie jakby cykle. Nastepnie ciagle migaja rownoczesnie dwa LEDY: zasilania i wznowienia. Karetka z pojemnikami nie ustawia sie w skrajnym prawym polozeniu, a po podniesieniu pokrywy nie ustawia sie w polozeniu srodkowym. Karetka znajduje sie w lewym skrajnym polozeniu. Po wlaczeniu zasilania uruchamia sie na kilka sekund silnik cofajacy korytko z pampersem(mimo, że jest ono maksymalnie cofniete), natomiast karetka bardzo szybko przesuwa sie o jakies 3-4cm w prawo i nasteponie powraca w lewo o kilka cm. Prosze o pomoc w tej sprawie.
 • #2
  aaarekkk
  Level 15  
  Ta dukarka wogóle ma tendencje do świrowania u mnie czasem jak nastąpi jakaś przerwa w drukowaniu np gdy zabraknie papieru lub go wkręci, po ponownym właczeniu drukuje same dziwne znaki i to na całych stronach i bez końca. Pomaga tylko restart systemu. Życze powodzenia i cierpliwości.
 • #3
  robert45
  Level 21  
  Robiłeś coś w niej ,czy samoistnie to się stało.
  Wcześniej były jakieś objawy?Da się na niej coś wydrukować?
 • #4
  mkubol
  Level 24  
  Drukarka nie może wysprzęglić "korytka z pampersem" od cała przyczyna. Ale pewnie jakieś tryby poszły.
 • #5
  pgrom
  Level 19  
  Zgadzam się z przedmówcą, w tych drukarkach często lubi łamać się trzpień w stacji serwisowej ten na którym mocowane jest średnie kółko, poza tym sprawdź encoder, może być zabrudzony, wtedy drukarka też wariuje
 • #6
  profesore
  Level 15  
  miałem tak jak niechcący przetrzymałem sanki z tuszem i mi przesuneło na pasku i trybach

  Dodano po 1 [minuty]:

  miałem tak jak niechcący przetrzymałem sanki z tuszem i mi przesuneło na pasku i trybach
 • #7
  Pawel931
  Level 11  
  Nic wcześniej przy drukarce nie robiłem. Zbuntowała się ona w trakcie drukowania (w połowie kartki, tak, że musiałem wyjąć ją z tyłu drukarki). Po zdjęciu obudowy i oględzinach okazało się, że b. zabrudzone jest zaschniętym czarnym tuszem "korytko z pampersem". Oględziny wszystkich kół zębatych nie wykazały, żeby były one uszkodzone. Pasek zębaty i encoder też wydają się być dobre.
  Można wymusić powrót karetki z pojemnikami w prawe (normalnie spoczynkowe) położenie w ten sposob, że przesuwam ją w położenie mniej więcej środkowe (lub jeszcze bardziej w prawo) i włączam zasilanie. Ale kiedy nic nie ruszam, po kilku włączeniach i wyłączeniach drukarki, karetka znajdzie się w skrajnym lewym położeniu i nie wróci tam, gdzie powinna się znaleźć.
  Na razie z grubsza oczyściłem "korytko". Mam zamiar odłączyć silnik
  i umyć je wodą.
  Dodam, że drukarkę używałem wcześniej dość rzadko.
 • #8
  gandalf.s
  Photocopiers specialist
  Przede wszystkim zacznij od wyczyszczenia pasa transmisji danych /ten cienki pasek który biegnie przez całą drukarkę i przebiega również przez karetkę/, jak jest ten pasek brudny to najczęściej drukarka głupieje. Po wyczyszczeniu diagnozuj dopiero dalej. W 50/50 przypadków pomaga i jest ok. Chyba że padła płyta. Napisz o uzyskanych efektach.

  Pozdrawiam
 • #9
  Pawel931
  Level 11  
  Wymyłem całe korytko z pampersem (chyba nazywa się ono stacja dokująca). Zdemontowałem stalowy wałek, pasek zębaty i encoder (przezroczysty, prążkowany pasek).Wszystko dokładnie wyczyściłem, mimo, że nie były bardzo brudne. Przedmuchałem też transoptor z tyłu karetki. Po zmontowaniu wszystkiego i uruchomieniu drukarki okazało się, że niestety nic się nie poprawiło. Zauważyłem, że gdy rozłączy się połączenie między płytą główną i karetką (taśma), to nie można już wymusić powrotu karetki w położenie spoczynkowe. Przesłonięcie transoptora, który normalnie przesłania pokrywa , wcale nie ma wpływu na zachowanie się mechanizmów drukarki.Za pomoc z góry dziękuję.
 • #10
  domenagaw
  Level 13  
  Sprawdź czy po odłączeniu od komputera drukarka wydrukuje wydruk próbny. Jeśli tak to tylko sterowniki.
 • #11
  nerkins1
  Level 11  
  Swego czasu miałem to samo długo zachodziłem w głowe co sie dzieje a przez niedoinformowanie brat wymienił pojemniki czarny i kolor na nowe i zaczeło działać. Działa do tej pory.
 • #12
  Bogdan1963
  Level 2  
  Miałem w swojej drukarce hp840 podobne problemy. Długo trwało, zanim znalazłem ich przyczynę. A była nią uszkodzona taśma łącząca płytę główną drukarki z karetką (przełamane było kilka ścieżek), po jej wymianie drukarka zachowuje się prawidłowo.
 • #13
  kosmita
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Proszę brać udział w aktualnych dyskusjach