Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jednokanalowy timer 72h - 96h

gariz 16 Mar 2006 13:47 1113 10
    gariz
    Level 14  
    ktos moze slyszal o takim ukladzie?? zna schemat?? urzadzenia przez te 3-4 dni ma byc w stanie czuwania po czym po odliczeniu nastawionego czasu zalaczyc urzadzenia i pozostawic je wlaczone...... rozdzielczosc nastawianego czasu dobrze by byla w okolicy 1h......

p.s. moze wiecie komu mozna by zlecic skonstruowanie takiego ukladu?? jakie bylyby koszty takiego zlecenia??
    adamjur1
    Level 41  
    Jak dobrze zaprogramujesz marketowy zegar sterujący ( taki tygodniowy cyfrowy z podtrzymaniem na akumulatorku i wyświetlaczem LCD) to osiągniesz cel za ok70 zł
    Pozdr.J.
    gariz
    Level 14  
    moj blad zapomnialem dodac ze ten uklad nie moze miec zasilania sieciowego :( tylko bateryjne....... wolalbym tez zeby nie byla to przerobka tylko wykonanie wlasnie dla takiego zastosowania od samego poczatku.....!!!
    gariz
    Level 14  
    moglbym prosic o bardziej konkretne rozwiazania bo moja wiedza nie siega elektroniki (jestem elektrykiem).....
    psooya
    Level 38  
    no to bedziesz miał duzy probel ze zrobieniem tego. trzeba by było napisac program na jakiegoś dowolnego taniego Atmela mógłbym jak bede miał czas to spróbuje to napisać

Dodano po 3 [minuty]:

Chcesz mieć tam jakiś wyświetl;acz i możliwosć nastaw godzin ?? czy to ma być bez niczego włączas i odlicza np 72h i potem załącza coś i czy dokąłdność musi być co do sekundy czy setnej sekundy ??

Dodano po 1 [minuty]:

Tylko bedziesz musaiłsobie zrobić płytke i zaprogramowac procesor programatoerm wiec bez wiedzy z elektroniki bedzie ciężko bo ja nie wykonam całego układu
    gariz
    Level 14  
    oj swietnie gdyby to cos mialo wyswietlacz itd ale nie jest mi to potrzebne rozdzielczosc co do godziny jest wystarczajaca http://www.elektroda.net/dla_domu/tajmer_uni.html kiedys tu byl fajny uklad ale ostatnio cos nie dziala ten link ;/ tam rozwiazanie bylo czysto "analogowe" nastawainie czasu odbywalo sie na dip'ach..... cos w ta strone calkiem by mi wystarczylo!!
    adamjur1
    Level 41  
    A ja właśnie zastosowałbym w/w timer wymontował go z zegara sterującego,zasilił lokalnie z baterii czy akumulatorka. Ew tylko końcowy stycznik może być problemem ale w typie którego kiedyś użyłem w podobnej sytuacji też włączał się z niskiego napięcia. Problem rozwiąże się za kilkadziesiąt zł bez zgłębiania dziedzin nauki trochę odchodzących od elektryki. Sam jestem elektronikiem "zelektryczonym" później przez wymagania rynku.....
    Pozdr.J.
    gariz
    Level 14  
    rozumiem ze za konkretnym rozwiazaniem nie mam czekac??