Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak sprawdzić kondensator??

16 Mar 2006 14:43 1433 6
  • Poziom 24  
    mam pytanie jak sprawdzić czy kondensator jest dobry???
  • Poziom 32  
    zobacz czy nie ma wokól niego żadnych wycieków czy nie jest wybrzuszony oraz możesz pomierzyć go miernikiem bo nie zawsze widać okiem że jest uszkodzony
  • Poziom 18  
    Oczywiście po pierwsze trzeba zmierzyć pojemność.Jeżeli jest w normie to nie jest zasadą ,że kondensator jest dobry.Ważnym parametrem kondensatora jest jego sprawność,która może być nieprawidłowa,ale bez odpowiedniego przyrządu jej nie sprawdzisz.Koszt kondensatorów jest tak niewielki,że podejrzane można w ,,ciemno,, wymienić.Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    tester testerem do takiego badania jesli jeszcze uzywac sie czegos takie w sprzecie komputerowym wymgany jest oscyloskop ... wbrew pozorom to nie jest takie proste ;]
  • Poziom 22  
    A jak miernikiem mierzyć to co i jak jam mam taki stary kondensator ze z jednej strony mam nase a z drugiej + i -. i jak wychodza nuzki to sa oczernione . Co o tym sądzicie??
  • Poziom 14  
    aby mierzyć kondensatory musisz miec taką funkcję w mierniku:D przed pomiarem muszisz zewrzec nóżki kondensatora,na mierniku przestawic zakres na pomiar pojemności i podłączyć + kondensatora do + na mierniku oraz - do -,jeśli masz zaśniedziale nóżki to oczyść je

mierząc kondensatory stałe nie ma znaczenia jak je wkładasz

Dodano po 15 [minuty]:

aby mierzyć kondensatory musisz miec taką funkcję w mierniku:D przed pomiarem muszisz zewrzec nóżki kondensatora,na mierniku przestawic zakres na pomiar pojemności i podłączyć + kondensatora do + na mierniku oraz - do -,jeśli masz zaśniedziale nóżki to oczyść je

mierząc kondensatory stałe nie ma znaczenia jak go włożysz