Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

epson stylus R300 problem z sterownikami

wojtaswoj 16 Mar 2006 17:16 1454 5
  • #1 16 Mar 2006 17:16
    wojtaswoj
    Poziom 15  

Witam
    Mam problem z uruchomieniem tej drukarki pod XP.
    Mianowicie po zainstalowaniu drukuje np. strone testowa fragmentami na kilkunastu kartkach, zawsze na poczadku wydruku jest cos takiego:
    24.4
    @EJL
    284.4
    @EJL
    niewiem czy to ma jakies zanaczenie, niespotkalem sie jeszcze z czyms takim. Sterowniki instalowane byly juz kilkakrotnie ze strony epsona jak i z CD. Kabel podmieniany, inne drukarki pod tym portem działaja bez problemu. Drukarka tez jest ok bo na innym kompie win98 dziala poprawnie. Co to moze byc?
    Dzieki z góry za jakiekolwiek wskazówki.[/code]

• #2 17 Mar 2006 09:26
    Pampuch
    Poziom 14  

Witam.

Zasadniczo sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

Jeżeli drukarka działa po podłączeniu innego kompa to raczej jest OK. Jeżeli problem wystąpił na Twoim kompie to raczej tam bym szukał przyczyn.

Proponuje nowy system i ponowne sprawdzenie.

Jarek

• #3 31 Mar 2006 13:07
    rysiu402
    Poziom 10  

sprawdz też kabel lpt

• #4 01 Kwi 2006 00:30
    wojtaswoj
    Poziom 15  

Teraz juz wiem ze to problem komputera, tylko dziwne ze dotyczy tego jednego modelu drukarki. Komputer słuzy do testowania wszystkich innych drukarek i jest ok. Akurat za pomoca tej drukarki drukujemy wizytowki i inne "pierdoły"które jestem zmuszony wykonac na innym komputerze i działa. Ale nadal to jest dla mnie ciekawostka. Może temat powinno sie przeniesc do działu z komputerami. Mam podejrzenia co do ustawien w biosie.
    pozdrawiam

• #5 01 Kwi 2006 07:45
    marek216

Poziom 43  

no to jak masz podejrzenia to ustaw w biosie parametr portu LPT na taka konfiguracje : ECP+EPP

• #6 01 Kwi 2006 14:32
    wojtaswoj
    Poziom 15  

Tylko że ta drukarka jest na usb.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME