Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tani uszkodzony switch w allegro - pytanie ??

romek77r 16 Mar 2006 18:19 1391 7
    romek77r
    Level 16  
    Witam!

Chcialbym kupic jakis tani (20zl) switch na allego, a jeden koles sprzedaje urzadzenie nieznanego stanu:

Code:
    JEDYNY MANKAMENT JEST TAKI ZE PO WŁĄCZENIU DO CIECI I PRZETESTOWANIU ZASWIECA SIE NA STAŁĘ 7 PORT, POZOSTAŁE CZYLI 1,2,3,4,5,6,8 GASNĄ . NIE MAM JAK SPRAWDZIC CZY JEST W 100% SPRAWNY BO NIE MAM DRUGIEGO KOMPUTERA. PO WPIECIU KABLA POZOSTAŁE PORTY ZASWIECAJA SIE.

Zastanawiam sie czy w tym switchu jest wszystko ok poza jednym portem ??
  • Helpful post
    trocse
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Bez sprawdzenia nie dowiesz sie tego , czasem ulega uszkodzeniu jeden port to normalka, przetestowac zawsze mozna switch nawet wkladajac chocby kabelek od 1 kompa choc na tyle czy sie port zaswieci, za 50 zl mozna dostac nowy switch smialo na allegro :)
  • Helpful post
    Luckskywalker
    Level 21  
    Witam,wg. mnie nie jest to interes,wiesz jak na allegro,koles poszedł by do kogos itp i spradził i wystawił jako sprawny(bo napewno by było wiecej chętnych i cena wieksza),a takto jest pewnie uwalony,a 20 zl + przesyłka....kiepski interes jak za cos co moze nie dzialac,lepiej dołóz cos kasy i kup nowy.Pozdrawiam.
    romek77r
    Level 16  
    Dzieki za szyyybka odpowiedz :D poszukam czegos innego
    romek77r
    Level 16  
    Znalazlem kolejny "tani: switch i sie zastanawiam czy cos mozna z niego jeszcze zrobic :)

Code:
     Przedmiotem aukcji jest USZKODZONY 5 portowy switch firmy Planet

USZKODZENIE POLEGA NA TYM ZE BRAK JEST  JEDNEGO KONDENSATORA  GDYZ ULEGL ZNISZCZENIU  PRAWDOPODOBNIE PRZEBICIE
    LECZ NIE WIEM CZY BRAK KONDENSATORA JEST JEDYNYM USZKODZENIEM PONIEWAZ NIE ZNAM SIE I NIE MAM JAK SPRAWDZIC .

MOZE KOMUS PRZYDA SIE NA CZESCI LUB DA SIE NAPRAWIC

AUKCJA DOTYCZY SAMEGO SWITCHA  BEZ ZASILACZA

Brakujacy kondensator mial nastepjace parametry : 470 uF   25 V   - 40+105  ' C
    shivo
    Level 20  
    uparles sie na zepsute uzywki :D

to tak jakbys tv kupil, bez jakiegos kondensatora, bedzie dzialal?, niewiadomo..

tak jak kolega wyzej doradza, kup nowy za ~50zl na allegro, albo w sklepie gdzies nieopodal zapytaj, moze maja jakis, _bez_pudelka_ i sprzedadza taniej...

a uwalone zostaw w spokoju... :D

pozdrawiam;

--

http://www.allegro.pl/item92036370_edimax_es_3105p_switch_5p_10_100mbps_od_sssss.html
    http://www.apollo.pl/?mod=store&grp=36&order=1&desc=0

niewiele drozsze, a pewne, z gwarancja, i przedewszystkim nowe :)
    lechoo
    Level 39  
    Radzę omijać szerokim łukiem WSZYSTKIE aukcje w których sprzedawca pisze, że nie ma jak sprawdzić lub się na tym nie zna. Jest pewne, że taki sprzęt już badało co najmniej kilku "fachowców" i dopiero wtedy złom trafia na aukcje jako niby niesprawdzony...

PS. Ostatnio kupowałem w sklepie dla znajomego switch 5-portowy za 49zł, na pewno utargowałbym na tym z 10zł, ale mi nie zależało bo nie było to dla mnie.
    romek77r
    Level 16  
    ja to nachetniej nie kupowalbym nic tylko sie czasem tak zastanawiam, ze moze by sie przydal wiec patrze sobie za czyms tanim :)