Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens c45, wymieniona bateria. Nie reaguje na ładowarkę.

16 Mar 2006 19:56 996 4
  • Poziom 10  
    Witam!!!
    Mam taki problem dostalem siemensa c45 i chcialbym go zreanimowac tylko tak na telefonach to malo sie znam ale jestem ambitny i szybko sie ucze wiec bardzo prosze o pomoc oto opis:

Kiedy dostalem telefon mial popsuta baterie sprawdzile miernikiem mial okolo 1V na wyjsciu. Baterie wymienilem ale to nic nie pomoglo gdy do telefonu wkladam ladowarke on nie reaguje. Telefon rownierz sie nie wlacza i nie wiem od czego zaczac sprawdzilem czy gniazdo od ladowarki jest ok i wszystko jest z nim ok bo wychodzi takiesamo napiecie ale do styku bateri dochodzi nie caly 1V . Nie wiem jakie objawy mial wczesniej przed popsuciem. Prosze o pomoc jezeli ktos by mogl mnie pokierowac soft nie byl wymieniany i nie bylo nic grzebane w oprogramowaniu.
    Pozdrawiam Marcin
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Może był zalany. Jeśli tak czeka cię rozłożenie go na "części pierwsze" tzn. obudowę i metalowe przykrywki (części ekranu na płytce drukowanej) i dokładne wymycie delikatnym pędzelkiem i spirytusem. Jeżeli był zalany i pochodził trochę z baterią to w środku na płytce będzie charakterystyczny zielonkawy nalot. Jeszcze jedno, żeby w telefonie pojawił się wskaźnik ładowania jak podłączysz ładowarkę to bateria nie może być rozładowana do zera. Spróbuj podładować baterię zasilaczem do poziomu ok. 3V i wtedy włóż do telefonu i włącz ładowarkę, zobacz co się będzie działo.
  • Pomocny post

GSM Product Supporter
    jak do styku bateri dochodzio nie caly 1 v to najprawdopodobniej dialog do wymiany tego w domu nie zrobisz potrzebujesz specjalistyczny sprzet proponuje udac sie do serwisu
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    W siemensach niestety jak nie ruszy soft to na stykach baterii nie pojawi się więcej. Spróbuj na dobrej baterii. Baterie możes podładować z zasilacza 6- 12V przez rezystor 100 - 330 Ohm /min. 0,5W. Po kilku godzinach powinna być OK.
  • Poziom 10  
    Do telefonu dokupiłem nowa baterie i niestety nic sie nie stalo. Więc powiedziałem raz kozie smierc. Mam mini palnik rozebralem telefon podgrzalem go i nic, a po jakiejs godzinie podszedlem do niego a on sie normalnie wlaczyl. Pokazuje wskaznik bateri, laduje, gubi troche zasieg ale wydaje mi sie ze jest to wina anteny bo gdy scisnie sie go bez obudowy to zaczyna lapac zasieg. Dziekuje wszystkim za pomoc napisze jeszcze jak sie to wszystko wyjasnilo. Pozdrowienia dla was!!