Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

podział neta na 2 kompy bez wiedzy administratora

pawełek3650 16 Mar 2006 21:04 2617 21
    pawełek3650
    Level 16  
    Witam mam 2 kompy jednego pc i laptopa dell internet mam radiowoa chciałbym go pdzielic jeszcze na laptopa tylko ze narazie niemam apeka z kturego mogą wychodzic 2 sygnały tylko karte radiowa paleta i teraz łacze laptopa i pc w siec i chciałbym miec neta na laptopie tylko ze podobno trzeba zgłaszac cos administratorowi a z tego co wiem to koles odrazu chce zebym mu płacił za ten drugi komp i czy da sie to jakos obejsc tak zebym sobie podzielił sam w domu sygnał ktury dostaje od usługodawcy internetowego bez jego wiedzy z góry dzieki pozdrawiam
    trocse
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie da sie bez wiedzy admina, tzn jak bedzie chcial i tak to wykryje , przeciez teraz i tak masz udostepnione polaczenie, z radiem bedzie problem sam AP nie zalatwi sprawy, ale o tym to juz bylo tony tutaj, najlepiej zostac jednak przy tym jak masz ze poprzez kompa masz na drugim, rozwiazania i tak zaleza od zabezpieczen stosowanych u dostawcy
    netbaby
    Level 11  
    ciezko zrozumiec to co piszesz

zaden admin nic nie wykryje - banialuki, moze jedynie podejrzewac, pytanie czy wogole palcem ruszy w kierunku wykrywania dzielenia lacza

jesli masz internet dochodzacy radiową kartą do komputera i nie chcesz zbyt wiele wydawac, to uruchom na nim udostepnianie polaczenia internetowego (proste), nadaj karcie sieciowej (ethernetowej) jakies ip (np. 192.168.0.1 lub 10.0.0.1 - musi byc calkowicie inne niz na karcie bezprzewodowej, maska 255.255.255.0, reszty dla nie ustawiaj) podlacz karte sieciową notebooka bezposrednio do karty sieciowej komputera kabelkiem z odwroconymi parami (w kazdym sklepie komputerowym za kilkanascie zlotych), notebookowi wpisz ip. 192.168.0.2 lub 10.0.0.2 zaleznie jak zrobiles wczesniej na karcie komputera stacjonarnego, maska 255.255.255.0, brama 192.168.0.1 lub 10.0.0.1 tez zaleznie jak zrobiles wczesniej i dns 192.204.159.1

jedyna mozliwoscia ograniczenia ci takiego dzialania przez providera jest wysylanie do ciebie pakietow z ttlem ustawionym na 1
    sprawdz to wydajac rozne polecenia ping np onet.pl itp patrz jaki wraca ttl ma byc zawsze rozny, jesli jest 1 to ta metoda nie zadziala i nie pomoze ci tez zwykly router
    felix30
    Level 11  
    Radzę przetłumaczyć kolesiowi burakowi któremu płacisz za łącze że płacisz mu za szybkość transferu na miesiąc a nie za ilość kompów, jesli Ci udostepnia 256kb/s to nie powinno go interesowac na ile kompów to dzielisz bo Ty płacisz za przepustowość a nie od ilości kompów. Mnóstwo jest takich pacanów co udostępniają łącza i potem filozofują żeby zbić kasę na niewiedzy urzytkowników, ale jeżeli poczytasz dokładnie umowe jaka masz spisana z dostawcą to założę sie że umowa dotyczy dostarczania netu o odpowiedniej przepustowości a nie od ilości kompów, ale jesli jest inaczej cóż.... proponuje neostradę i po kłopocie, na terenie jednego lokalu możesz dzielić neo nawet na 100 kompów a płacisz za łącze.. Pozdrówko!

P.S. do netbaby - nie zrobisz udostepnienia połączenia na radiówce jeżeli dostawca przydziela dynamiczne IP, przynajmniej nie na XP, na innych systemach nie próbowałem.
    Tummi
    Level 13  
    Jesli chodzi o unifikacje pakietow, zmiany TTLi itd. to polecam (pod winde) zbadac temat MS ISA Server 2005 :D Od razu mowie, ze nie jest latwo.

T.
    yvoo
    Level 13  
    netbaby wrote:
    zaden admin nic nie wykryje - banialuki, moze jedynie podejrzewac, pytanie czy wogole palcem ruszy w kierunku wykrywania dzielenia lacza

kolega bzdury straszne pisze.....
    Każdy nawet poczatkujący administrator wykryje dzielenie łącza i z dużą dozą prawdopodobieństwa okresli jakie systemy operacyjene pracują na tych kompach które sa podpiete. Czy Adminowi się będzie chciało to inna sprawa. Mnie sie nie chce i w związku z tym robi to za mnie skrypt a ja tylko zerkam do logów...
    Na razie nie próbowali.........:D
    pozdro 4all
    pawełek3650
    Level 16  
    witam to co pisał kolega netbaby to juz przerabiałem miałem niby to połączenie z internetem ale niodbierałęm pakietów to dałem sobie spokuj.Zbieram obecnie na Apeka z wyjsciami na 2 kompy który rozwiąze mój problem tylko ze to jest koszt ok 200zł a ten mój administrator to jest jednak cos mondry bo wyczaił mi laptopa ze go próbowałem wpiac w siec mysle nad kupnem apeka i mysle ze to załatwi sprawe pozdrawiam wszystkich i dzieki za odzew
    szaleniec
    Co do wykrycia udostepniania polaczenia - jest to mozliwe, ale admin musialby sie postarac. Szanse wykrycia zmniejszysz stosujac dobrego firewalla oraz podbijajac TTL'e
    yvoo
    Level 13  
    jeżeli tylko Twój administrator będzie chciał to i tak Ci to nic nie da.....
    Ja na Twoim miejscu zamiast AP to kupił bym PC/AT nawet bez obudowy lub wf obudowie ultra małej i bez wiatraków w zasilaczu i na procku. Do tego jakaś mała dystrybucja Linusa i przynajmniej będziesz miał prawdziwy router. No i wtedy oczywiście troszkę zabawy bo możesz sobie z adminem pobawić się w chowanego.....
    Linki tylko dla przykładu jakie sa ceny
    http://allegro.pl/item92573907_pentium_200_mhz.html
    lub
    http://allegro.pl/item91197239_intel_pentium_200mmx_ibm_komplet_warszawa_gw_fv.html
    do tychże komputerów tylko musisz dodać radiówke + 2 zwykłe sieciówki po 5PLN (po jednej dla każdego kompa aby uniknąć kupowania switcha) i masz PRAWDZIWY AP ROUTER z serwerem WWW i FTP za niecałe 100 PLN, nie wspominając o bardzo pomocnym Proxy i innych rzeczach.
    To wszystko z mojej strony w tym temacie.
    mpralat2
    Level 17  
    Mozna oczywiscie wykorzystac komputer i stworzyc prawdziwy router, jednak ja raczej polecalbym dolozenie 100zl i kupienie jakiegos typowego routera. Dla takiej sieci o jakiej jest mowa, tj. 2 komputery w tym samym domu ,najrozsadniejszym wydaje sie byc zwykly router. Prawie wszystkie maja mozliwosc zmiany adresu MAC i co najwazniejsze zajmuje mniej miejsca, zuzywa mniej energii i nie halasuje. Nie napisales prawie nic o zabezpieczeniach jakich admin uzywa i moze sie zdarzyc ze sam router nie wystarczy zeby je wszystkie obejsc, ale w sieci radiowej raczej nie powinno byc wiekszych problemow.
  • Helpful post
    ducker1
    Level 25  
    Apropo wykrycia to wystarczy że admin ma program typu NetCrunch
    jest tutaj http://www.adrem.com.pl/demo/download.php?email=ducker1@o2.pl&name=juzi%20raider

program ten tworzy "mapę sieci" i nic co jest włączone się nie ukryje

A co do wpisywania na kompie ip 192.168.0.1 to nie polecam bo 2 serwery w jednej sieci o tym samym ip to trochu dużo.

A pozatym admin tej sieci bierze 5 zł miesięcznie za każdego dodatkowego maca także płacisz 35 miesięcznie i masz neta na 2 kompach bez problemu.

A apek ci nic nie pomoże jeśli z nim nie pogadasz.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    pawełek3650
    Level 16  
    administrator wyczaił kolesia co siedział na lewo jakims programem wyczaił jego numer gg który pozyskał tez jakims programem pózniej podszył sie za jakas panne i sie poprostu z nim umówił na spotkanie w towarzystwie policji :-)
    User removed account
    User removed account  
    yvoo
    Level 13  
    dawno nie czytałem takich idiotyzmów....
    A ja wyczaiłem kolego pawełek3650, że Ty nic nie kminisz z tego co piszesz :D
    poza tym piszesz nie na temat.
    przezorny
    Level 16  
    czytajac te posty, az "głowa puchnie", to dobrze byc przezornym, ale czy ąż tak, chcesz podpinasz i pracujesz, jezeli to dot polaczenia w twoim domu, to admin moze przymruzyc oko!?, ale jak chcesz sie tym netem podzielic z sasiadami no to trzeba sie liczyc na nawet wyłączenie netu,
    jamnikr
    Level 12  
    hehe zeby wyczaić czyjś numer gg to napewno nie zrobił tego legalnie.. tylko musiał mu podesłać jakiś durny programik.. i nie stanowi to dowód.. a poza tym aby miec pewność ze ktoś się podpina nielegalnie to trzeba mu zrobić wjazd na chate.. więc wybacz kolego.. ale badziewie odpowiadasz.[/tex]
    trocse
    Nic nie wiesz o sniffingu w lan, mozna i podsluchac o czym gadasz na gg, choc nowe gg wspiera szyfrowanie ale nr to kazdy 13 latek znajdzie i nie tylko nr , mowie o haslach do poczty i wszystko wszystko , admin na routerze widzi wszystko a inni ludzie w lan jeszcze jak stoi hub tak samo moga wszystko wiedziec nawet to co wymienilem, Podsumowujac , dobry admin zawsze bedzie wiedzial o podzialem lacza , problem tylko w tym czy bardzo chce wiedziec i czy bardzo chce to ograniczac.
    pawełek3650
    Level 16  
    widze co drugi to jakis haker to sie juz nawet nieprzezbywam z wami bo niema oco pozdrawiam i zamykam temat .