Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka altus 600 RPM. po nabraniu wody silnik nie obraca się.

16 Mar 2006 23:49 1907 4
  • Poziom 18  
    Witam mam problem z pralką Altus Taka prosta z małym modułem i programatorem otóż po nabraniu wody nie zaczyna obracać się silnik jest tam silnik komutatorowy jednak żeby było smiesznie to po nastawieniu na wirowanie zaczyna się obracać tylko że jedynie w jedną stronę wymieniłem programator bo na tym module nie ma żadnych przekażników więc uznałem że za rewersy odpowiedzialny jest programator i nici dalej to samo nie mam już sił przewody niby ok. Aha jeszcze jedno czy ktoś wie czy te pralki kręcą wogóle w dwie strony bo klient powiedział że wydaje mu się że ona od początku kręci tylko w jedną stronę. Proszę o jakąś podpowiedź bo już mi pomysłów brakło zamówie se ten moduł bo co innego mi pozostało przecież tam nic więcej niema co wy o tym sądzicie.
  • Poziom 12  
    czy ktoś wie czy te pralki kręcą wogóle w dwie strony bo klient powiedział że wydaje mu się że ona od początku kręci tylko w jedną stronę.

Cześć te pralki działają jak każda inna w dwie strony ,za rewers odpowiedzialny jest moduł i tacho (sprawdz tacho)

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Ta palka teraz jest daleko więc nie bardzo mam możliwość sprawdzenia tego tacho ale może wytłumaczysz jeśli na wirowaniu jest ok oprócz tego że podczas rozkładania kręci się tylko w jedną strone to co może być z tachometrem pralka wchodzi delikatnie na obroty tzn płynnie. mi też się wydawało że troche ten klient sciemnia ale takie cuda się zdażają że to by był pikuś hehehe jeszcze w pralce takiej jak ta.
  • Admin grupy AGD
    80arturr napisał:
    Ta palka teraz jest daleko więc nie bardzo mam możliwość sprawdzenia tego

Zostaw tacha i silniki, a weź ze sobą garść różnych rezystorów 0,25W. Poleciał któryś i stąd brak rewersów. Mowa oczywiście o module (tym małym, bez przekaźników).
    Wartości sprawdzaj od strony elementów, bo druk jest zalakierowany (chociaż były i takie partie, że obie strony były pryśnięte).
  • Poziom 18  
    Dziękuje za podpowiedz moduł mam zamówiony więc poczekam aż dojdzie a naprawie potem ten stary za naprawę płaci ubezpieczalnia więc moge sobie z czystym sumieniem wymienić całą część. Ale na przyszłość bede już wiedział.