Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy może mnie szpiegować?

17 Mar 2006 15:19 954 3
  • Poziom 10  
    Witam
    Czy informatyk który robił mi przy kompie mógł sobie zostawić jakąś furtkę żeby mnie szpiegować? (hasła, gdzie zaglądam itp) Ostatnio zablokował mi dostęp do strony w sieci jakimś wpisem do pliku host , chyba 127.0.0 czy jakoś tak. Co gościu mógł mi jeszcze zrobić i jak się zabezpieczyć?
  • Poziom 32  
    Oczywiscie ze tak! Mógł sobie wgrac patcha (do twojego kompa) i poprzez siec jesli jest podłaczona wchodzic na Twój komputer.Poza tym jak go ustawiał to hasła zna wiec nie widze problemu.Istnieje cała masa programów do "inwigilacji" .Osobiscie znam takiego "speca" który pokazał mi jak mozna podgladac poprzez siec co sie dzieje na cudzym kompie.To juz było kilka lat temu a technika idzie do przodu a nie cofa się!
  • Poziom 10  
    No to super... :( Co z tym można zrobić? Reinstalacja systemu pomoże?

Ps. łączę się przez Neostrade
  • Poziom 40  
    Ale czy masz podejzenia ze cos jest nie tak ??
    moze poprostu panikujesz troszke za bardzo, to ze ktos ci siedzial przy kompie ine mmusi niczego oznaczac,
    mozna zrobic duzo ale te mogl koles nie zrobic nic a ty pamikujesz
    sprawdz sobie system hijactjis
    Wylacz zdalny pulpit instalnij jakiegos firewalala (i obserwuj czy se cos nie dobija ewentualnie od ciebie cos co nie powinno che wyjsc) poblokuj porty wylacz w gg polaczenia p2p. Mzesz sobie tez odpalic jakiegos sniffera i popatrzec czy inie ma jakis pakietow ktorych byc nie powinno
    jesli ta neo jest przez ruter to mozesz sobie firewala na nim skonfigurowac jak ma