Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP 5600 nie drukuje.

zyzioone 17 Mar 2006 19:09 3228 12
  • #1 17 Mar 2006 19:09
    zyzioone
    Poziom 11  

Witam.Posiadam w/w drukarkę która ma następujące objawy.Po włączeniu do sieci miga cały czas przycisk power i przycisk(strzałeczka skierowana w dół) która oznacza brak papieru. Po naciśnięciu przycisku wózek jedzie na max w lewa, potem w prawą stronę i zatrzymuje się na środku.Po skrajnej prawej stronie znajduje sie mechanizm dokujący dla wózka, który cały czas stoi w jednej pozycji-jest wsunięty ku środkowi drukarki. Drukarkę otrzymałem w spadku od siostry i nie wiem jak powinna sie zachowywać. Dodam jeszcze że jak wcisnę drukowanie w windowsie to po jakimś czasie wyskakuje komunikat ze podajniki z tuszem nie może się poruszać -sprawdź mechanizm. Dziś cały dzień poświęciłem na czyszczenie drukarki,gdyż była zalana. Przeczyściłem wszystkie czujniki jakie znalazłem oraz elementy mechanizmu. Nie wiem co dalej robić i proszę o pomoc.Z góry dziękuje.Pozdrawiam!

0 12
  • Pomocny post
    #2 17 Mar 2006 20:18
    tomek1970
    Poziom 21  

Jęśli drukarka stwierdza że nie można rzuszyć karetką to możliwe że nie rozpoznaje inpulsów z czujnika w karetce- może nieprawidłowo umieściłeś pasek enkodera w szczelinie czujnika lub czujnik jest zanieczyszczony , bo pasek enkodera mam nadzieję wyczyściłeś i zostały na nim poprzeczne czarne paski.

Pozdr....

0
  • #3 18 Mar 2006 08:53
    TomaszS84
    Poziom 12  

Może jednak leży wina po serwis stacji, gdyż z twojego opisu wynika że się nie porusza. Jak masz rozebraną drukarkę spróbuj poruszyć nią może się tylko zablokowała.

Ta serwis stacja też była mocno zalana? Jest tam silniczek do serwis stacji?

0
  • #4 18 Mar 2006 12:53
    zyzioone
    Poziom 11  

Witam.Pasek enkodera wyczyściłem i widać na nim poprzeczne czarne paski.Nie widzę jednak szczeliny w której miałbym go umieścić-pasek dotyka czujnika ale szczeliny żadnej nie ma?(czujnik też wyczyszczony)Co do stacji to była ona bardzo zalana więc cała ją wyjąłem i oczyściłem ciepłą wodą (oczywiście silnik wcześniej odkręciłem)Stacja stoi nieruchomo w "środku" drukarki.Jeśli ją ręcznie przesunę i nacisnę przycisk który cały czas miga(strzałeczka skierowana w dół - odpowiedzialny za papier) to stacja wjeżdża ku środkowi drukarki a wózek wykonuje ruchy takie jak napisałem w poprzednim poście.Podczas próby wydruku jest błąd:Kosz pojemników z atramentem nie może się poruszać.
    Dziękuje za zainteresowanie.Pozdrawiam.Paweł

0
  • Pomocny post
    #5 18 Mar 2006 17:32
    TomaszS84
    Poziom 12  

Ten enkoder nie ma dotykać czujnika tylko wchodzić przez niego, jest taka szczelina aby przeprowadzić ten pasek przez nią.

0
  • #6 18 Mar 2006 18:46
    zyzioone
    Poziom 11  

Dziękuje za pomoc.Znalazłem tą małą szczelinę(bez skojarzeń) i drukareczka drukuje.Mam jeszcze jedno pytanko-podczas rozkrecania drukarki wypadl mi kawalek blaszki który nie wiem gdzie teraz umieścić-i nie wiem jak on sie ma do działania drukarki,króra drukuje:)Szukałem w necie ale nie mogłem znaleźć manuala do w/w sprzętu i jeśli ktoś miałbym namiary to bardzo będe wdzięczny.Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie sprawą.Paweł

0
  • #7 18 Mar 2006 18:55
    TomaszS84
    Poziom 12  

Jak byś miał foto tego czegoś:) , albo narysować mniej więcej jak to wygląda może uda się pomóc.

0
  • #8 18 Mar 2006 19:55
    zyzioone
    Poziom 11  

Witam.Pod adresem www.pawel.suns.com.pl umieszczone są fotki części pozostałej po złożeniu drukarki.Pozdrawiam.Paweł

0
  • #9 19 Mar 2006 07:39
    TomaszS84
    Poziom 12  

Ta część powinna być po prawej stronie w drukarce. Ale nie mam pojęcia jak ci to opisać dokładnie. Ale jeśli drukuje drukarka to bym się tą częścią nie przejmował ;p

0
  • #10 19 Mar 2006 17:32
    zyzioone
    Poziom 11  

Witam.Drukareczka już sie nadziałała...Jak wrzucam jakis dokument do druku to wszstko sie dzieje tak jakby drukarka normalnie drukowała a kartka wyjeżdża biała.Nie wiem czy to koniec tuszu bo w czasie wydruku pojawia się okno z szacunkową zawartościa pojemników i jest więcej niż połowa. Jak przeczyszczałem dysze pojemników to też widać że tusz jest.
    Nie wiem czego to wina???Pozdrawiam.Paweł

0
  • #11 19 Mar 2006 17:48
    Pytong
    Poziom 32  

Szacunkową pojemnością katridża sie nie sugeruj ... u mnie pojemnik przeżył dwukrotnie stan pokazywany w menadżerze ...
    Przemyć dysze woda z mydłem ... odciagnąć tusz z dysz .. przemyć ... nadmiar zebrać ... i wykonac czyszczenie dysz ... zanikający wydruk i masz winowajce.

0
  • #12 19 Mar 2006 18:53
    zyzioone
    Poziom 11  

Witam.Przeczyściłem dysze i teraz jak dotykam szmatką katridża to ładnie widać na całej długości kolory farby co oznacza że kanaliki są już drożne- jednak drukarka nie drukuje.Czy może być inna przyczyna białych wydruków czy to tylko wina katridżów?

20.03.2006
    Witam.Po kolejnym dniu walki nic nie stwierdziłem.Wiem tylko że to nie wina katridżów gdyż sprawdziłem je na innej drukarce u kolegi i normalnie drukują.Nie wiem co jest przyczyną białych wydruków ale jak coś będe wiedział to dokończe posta w celu zamknięcia tematu.Pozdrawiam!

0