Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Polkat WS-101 nie posiada koncówek mocy ...

18 Mar 2006 10:51 8782 24
  • Poziom 21  
    Witam serdecznie , posiadam owaki wzmacniacz WS-101 (Polkat). Olbrzym na dwoch trafach po 120V i po 2 kondesatorach 4700u na jeden kanaŁ. Moc wyjściowa owego potwora wynosi 100Watt (4Ω).

Jeśli chodzi o elektronike jestem nikle wtajemniczony , i dopiero sie rozwijam.Więc z tegoż powodu prosiŁbym o wyrozumiałość i zwęzłe ,dające mi do zrozumienia wypowiedzi.

Wyzej wymieniony wzmacniacz nie posiada koncówek mocy (radiatory są puste), z plytek wystają tylko kabelki.
    Moja prosba wygląda nastepująco:
    -jakie były koncówki,
    -gdzie i za ile mozna kupić,
    -i jak to złożyć (by ruszyŁo)

Wzmacniacz normalnie sie włącza , no ale logincznie nie ma dziweku .

Mile widziane zdjęcia koncówki,schematy i recenzje tego wzmacniacza.
    Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    CZy jesteś pewien że on ma dwa kanały? z tego co pamiętam to jest radiowęzłowy wzmamcniacz tranzystorowy z wyjściem transformatorowym ( dlatego ma 2 trafa) Jeden to sieciowy drugi wyjściowy na na 120V dla głośników radiowęzłowych z trafami w środku.
    ( chyba miał też wyjście 4Ω ale nie jestem pewien)
    Tranzystory to pewnie 2N3055, ew KD502.
    Pozdr.J.
  • Poziom 43  
    Można dać też: 2n3773

Polkaty mogły mieć 2 koncówki (jak na przykład FORTE), ale było mostkowanie. BYło wyjście chyba na 4 glośniki.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    tzn on ma 4 wyjścia , ale nie jest kwadrofoniczny , istne pseudo!

a jaka tranzysotiry były orginalnie , bo kazdy z was o innych pisze ...?

osobiscie wolałbym orginalne
  • Poziom 38  
    Wstaw 2N3773 i nie będzie klopotu.
  • Poziom 22  
    oryginalnie były KD502 produkcji czeskiej TESLI
    2N3055 to cienkie tranzystory nowoczesnej techniki
    a 2N3773 niby maja wyzsze napiecie niz KD ale sa do bani... blaszki cienkie gną się przy przykręcaniu wyprowadzenia mają jak nóżku rezystorów i to chyba tyle
    i jak juz to KD502 a ewentualnie 2N3055 nigdy odwrotnie... ::D
    no i KD`ki to niezniszczalne tranzystory!

więc jeśli nie masz KD502 lub KD503
    wsadź 2N3055 lub 2N3773 też będzie dizałać, pamiętak o podkładkach izolujących pod tranzystory od radiatorów
    zastanawiający powinien być fakt ze ich tam nie ma...(tranzystorów) moze reszta wzmacniacza jest uszkodzona?
  • Poziom 21  
    no to co proponujecie ? mysle ze chyba KD502

Dodano po 2 [minuty]:

w związku ze jestem na etapie edukacji i sie dopiero kształce samoczynnie w tym kierunku- pytanie moje jest takie !

yyy ... tam wystaje łącznie az 9 kabelków ... moze ktos mi napisac /narysowac co z czym !?

Dodano po 40 [sekundy]:

9 kabelkow na jeden kanaŁ

Dodano po 3 [minuty]:

na allegro są po 4zł ! hah tylko tyle?

Dodano po 12 [minuty]:

chciaŁem dodac, ze nie mam pojęcia czy wzmacniacz dziaŁa, po włączeniu do sieci wszystko sie zapala.
  • Poziom 22  
    mówisz o KD502 za 4 zł?

po prostu musisz sie przekonać czy zadziała,
    A mało tego no nie posiadam schematu tego wzmacniacza, moze zapodasz, zeby wszyscy wiedzieli o jakie kable chodzi?
  • Poziom 21  
    tak mowie o kd502 za 4zł

http://allegro.pl/item92089248_kd502_ostatnie_oryginaly.html

postaram sie narysowac skad wychodza te kabelki

Dodano po 3 [minuty]:

najlepiej byŁoby jakby osoba ktora maten wzmacniacz zrobił zdjęcie wnętrza (kolo radiatorów), lub powiedziałaby ktore kableki do tranzystorów

Dodano po 49 [minuty]:

załączam rysunki przedstawiające radiator (widok z góry) i plytki z kanbelkami (widok z góry).

Mniejwięcej doszedłem co gdzie, tylko prosiłbym o wprowadzenia jak te KD502 załączyć i wprowadzenia w tajemniczy tranzystorek (na radiatorze)
  • Poziom 22  
    no to powinno dac sie rozszyfrowac po tym gdzie ida sciezki danego wyprowadzenia i porównac ze schematem na eltrona albo kitu jabla j35
    co do tych bdkw to bedzie to stabilizacja temperaturowa zdaje sie
  • Poziom 21  
    hmm ... KD502/503 mają do wprowadzenia dwie nóżKi , a u mnie są trzy kabeLki na jeden tranzystor!? zgodnie z rysunkiem n to wychodzi !?

a jeśli chodz i BD-135 , to jak narysowaŁem są trz kableki (biaŁy, niebieski i czerwony) jaki kolor do jakiej nóżki ?! mógłby ktoś przyporządkować

Wielkie dzieki za zainteresowanie
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    kd 502, 503
    i wszystkie tranzystory w obudowie TO-3
    mają 3cie wyprowadzenie na obudowie
  • Poziom 21  
    wszystko juz jasne , poczytaŁem w super lekturke z 1987 roku i mam schemat do ws-101 , i wszystko juz ze tak powiem "zakumaŁem"

PS: jeszcze jedno pytanie , jakie elementy mógŁbym wymienić ,by zwiększyć jakośc owego wzmacniacza

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    A mógłby przesłać mi ten schemat do polkata ws101 bo tez takiego mam i własnie chyba padły trznzystory mocy.
    a i oryginalne to są do tego wzmacniacza kd 503

moj e mail jgorka6(malpa)op.pl z gory dzięki
  • Poziom 1  
    siema jak by s mogl tez wyslac scheat tego wzmacniacza ws 101 bylbym wdzieczny tez mam takiego ale nie wiem jai jest dokladny spis elementow tego wzmaka a i jak by ktos powiedzial mi jak ma go troche z ulepszyc dzieki z goty i jak bys mogl wyslac na moj email krecha1923(malpa)wp.pl
  • Poziom 21  
    Zibi187 do tej pory nie uruchomiłem tego ws-101.
    Nie moge dostać tranzystorów,jak się zdenerwuje ,to wstawie 2n3055.
    Albo sprzedam taki jaki jest,czyli do naprawy
  • Poziom 14  
    Witam!

hmmm... troche późno się odzywam, ale jakoś umknął mi uwadze ten post... Ogólnie to wydaje mi sie ze problemu raczej nie powinno byc z tymi tranzystorami, oryginalnie byly KD 503, ale jak nie masz ich to wsadź owe 2n3055/2n3773 (ale 2n3773 są na 140V i to lekka przesada 2n3055 wyrobi bez problemu, bo o ile pamiętam to jest w nim 2x38V stałego) lub juz w ostatecznosci BDY 23, ogólnie to jak zalezy Ci jescze na zdjęciach tego sprzętu, to mam sprawny, przeze mnie przerabiany z oryginału (nieco oryginału nie przypomina)... Przerabiałem go ze względu na jakość dźwięku, i muszę przyznać że częściowo udało mi się, ale nie trafiłem w przedwzmacniacz (to coś z jabla chyba j42 czy jakoś tak..) ale ogólnie to chcaiłem napisać coś o nim...
    PO PIERWSZE
    jest to wzmacniacz stereofoniczny!
    PO DRUGIE
    2 trafa jakie tam są, są one do końcówki mocy (każde trafo na osobny kanał)
    PO TRZECIE
    Nie ma on lini radiowęzłowej (ona jest w Polkat Forte 101s a nie w Polkat Forte WS-101)
    PO CZWARTE
    Jego moc ciągła nie przekracza 60W na kanał (sinus, nie żadne rms, czy jakieś inne badziewie) na 4 ohm, ale na 2ohm pracuje stabilnie z dołożonymi wiatrakami (choć nie testowałem na estradzie na 2 ohm, jedynie w domu przez 30 min na wysterowaniu na max, i z wiatrakami tranzystory ciepłe ale radiatory zimne) (a poza tym, to fakt... na wzmacniaczu jest oznaczenie Pm 100W 4ohm, ale Pm oznacza moc maksymalną)
    PO PIĄTE
    wzmacniacz nie do zajechania (w przypadku głośników 4 ohmowych) i zabezpieczenie które jest w nim (ta płytka pod wyjściami głośnikowymi) jest po prostu świetne... Przyznam że nigdy nie widziałem zabezpieczenia które tak efektywnie chroniłoby wzmacniacz...
  • Poziom 21  
    Wzmacniacz ogolnie nie został naprawiony do dziś,ale za to mam 2n3055 (troche ich szkoda ,bo sa w Radmorze) ale gdy sie 'zawezme' i znajde czas to je wspawam.

Jesli macie jakies sugestie,lub propozycje odnosnie tego wzmacniacza-piszcie.

Z podziękowaniem
    Dawid
  • Poziom 19  
    Przeczytałem cały temat i nic się nie dowiedziałem o tym sprzęcie. Zmierz napięcie zasilania to się dowiesz jakie masz wstawić tranzystory. Najpierw ogólnie uruchom sam zasilacz, sprawdź jakie są napięcia i czy jest symetria zasilania. Jak to zrobisz to daj znać - poszukam schematu i będziemy bawić się dalej.
    Pozdrawiam