Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty odbiornik PILOTA !!!

18 Mar 2006 14:01 1995 5
  • Poziom 11  
    Mam pytanie czy ktos posiada jakis schemacik prostego odbiornika pilota np.telewizyjnego,radia . Chodzi mi o to zeby mozna bylo odbiornik podlaczyc na wmiare malym zasilaniu do sterowania malo napieciowym silniczkiem czyli wystarczyly by 2 funckjie z pilota. Prosilbym o jakies rady.
  • IGE-XAO
  • Poziom 38  
    Idź do dowolnego warsztatu naprawczego i spytaj, czy mają z demontażu moduł odbiornika pilota, to powinno być za darmo, lub w cenie 1 piwa.
    W sklepie moduł odbiornika pilota (prod. Everlight) powinien kosztować poniżej 5 zł.
    Schody zaczynają się dalej: z wyjścia odbiornika dostajesz ciąg ompulsów (kod!), który trzeba zdekodować, najlepiej w jakimś procesorze. Można też zrobić tylko przełączanie, że każda odebrana paczka imulsów powoduje przełączenie przerzutnika w stan przeciwny do poprzedniego, wtedy np. pierwsze naciśniecie dowolnego klawisza na pilocie załącza coś tam, a drugie wyłącza. To się da zrobić bez procesora.
    Zasilanie 5V (TTL lub CMOS).
  • IGE-XAO
  • Poziom 11  
    To rozwiazanie na koncu jest dosc ciekawe moglbys mi przyblizyc bardziej jak to zrobic mniej wiecej i jaki uklad zastosowac.
  • Poziom 30  
    Wysyłam ci na PW Nadajnik pilot podczerwieni na układzie ne555.odbiornik podczerwieni na 2-ch układach-74121 i 4013 obszerny opis i rysunki obwodów drukowanych płytek powodzenia w pracy GRIN
  • Poziom 11  
    Dzeki GRIN za ten schemacik a moze posiadasz cos jeszcze co ma funkcje 2xwlacz/wylacz :) pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Polecam ci nadajnik i odbiornik na częstotliwość 433MHz można je kupić tu.
    http://www.cyfronika.com.pl/hybrydy.htm
    Schemat do tych układów nadajnika i odbiornika na załaczanie i wyłączanie 4-ch urządzen podeślę tylko podaj na PW twój adres imeil