Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mały zestawik na 18-tki i małe bibki

rafaloles1 01 Apr 2006 21:45 14062 82
    rafaloles1
    Level 12  
    sadzisz ze ten hw lepiej by zagrał w band pasie???niz w bas refleksie
    User removed account
    User removed account  
    rafaloles1
    Level 12  
    to sklece tube i napisze o róznicy :) albo br
    mlody_elektronik
    Level 27  
    dj_stopa wrote:
    Ale da sie zrobić bardzo dobre nadstawki, dwie sztuki gds 30/30 + gdwt 12/19 i nadstawka bardzo dobra. Polecam

Równiez polecam. CHciaz driwer mozna lepszy zastosowac aby dlaj niosl.

MICHO A :arrow:

NIe zgodze sie ze STX jest ciut lepszy od alpharda. NIestety to jest nie prawda. NIe ma co porownywac alpierda do stx. Wykonanie wogole inne. Aphard ma bardzo miekki magnes wystarczy tylko go puknac srobokretem juz sie odlamuje. STX upadl mi jak wyciagalem z pudelka i nic. POobracal sie troche, i sie na tym skonczylo. NAwet farba sie nie zarysowala. (a upadl na gres). Membrana w alphardzie miekka i widac na niej luzna strukture. STX sztywna i dobrze sprasowana. NAwet sama cewka. Alphard przy pracy na ok 70W nie dalo rady doktnac karakasu.(nie bylo przesterowane) STX przy 100W byl zimny.
    ALe i tak ty pewno za EMINENCE jestes... W/G mnie eminence przereklamowane sa i tyle. WYsza klasa od STX to PD, RCF, 18sound.
    STX'a mozna porownac do Eminence, BEYMY albo naszego rodzimego TONSILA. Oczywiscie wykonaniem a nie prarametrami.
    PS: Pisze o glosnikach które mialem w reku. NIgdy nie pisze o czyms z czym nie miales stycznosci. (to tak na marginesie aby nie pisac pozniej ze sie wypowiadam a nie wiem co to)

rafaloles1 :arrow:

Postaraj sie zrobic tube przeznaczona na dany glosnik. Nie dobieraj byle jak . Wtedy uslyszlysz co do dzwiek.

OFFTopic: DZis podlaczylem dwie tuby przez crossover oraz nadstawki jak wyzej i bas bylo slychac ok 1KM dalej. Az sam sie zdziwilem. JEszcze na dodatek przez las. JEstem ogromnie zaskoczony potega TUB...

Pozdrawiam...
    rafaloles1
    Level 12  
    na jakim głosniku masz te tuby
    mlody_elektronik
    Level 27  
    zerknij tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic462859
    pokazane w fazie budowy z niewszystkimi chemami w srodku oraz nie obite ale niedlugo doadam wykonczone obite, z naroznikami i raczkami. Obie beda pokazane. JAk tylko wynajde troche czasu na obicie bo narazie wszytko obok nich lezy i czeka...
    micho a
    Level 35  
    mlody elektronik sprostowanko :D nie przepadam za eminence jak już bym miał setki złotych topić w sprzęcie to bym wybrał precision devices albo od razu kolumny polaudio :D

eminence jest przereklamowane blaszane kosze magnes w alpha 15 to śmiech na sali (rozmiar gdn 30/60) ceny z kosmosu w sumie kaszana ................beyma ma super wysokotonowe i średniotonowe z basowymi za bardzo nie popisują sie

proponuje koledze gds bo mając 4 gds nie trzeba żadnych subów chyba że słuchasz jakiegoś tam hard drum&bass gdzie cały utwór jest sieczka 20-40hz i nikt nie wie co to średnie tony ...........fdo normalnego techno stykaja spokojnie

w tym tygodniu zrobie porównanie 4 gds vs gdn 38 :D:D:D:D tylko na basie odcięte przez tę sama zwrotke pasywna ........
    rafaloles1
    Level 12  
    Ladna ta krowa:)cos pomyslimy

ale ja bym zrobił dwie osobno bo chyba koszty te same s jak sie rozstawi to bedzie lepiej

Moderated By tremolo:

Dwa posty scalono. Licznik spadł o jeden post.

mlody_elektronik
    Level 27  
    Jezeli chodzi o moje tuby. To sa dwie. Przedstawiona tylko jedna bo druga juz pojechala na magazyn. Musze sie zebrac, skonczyc je oraz pokazac fotki skonczonych..
    rafaloles1
    Level 12  
    ziomy mam zamiar to wszystko opchnac wzmak korekror radio mikserdvd i 4 kolumny.jle za to moge wziasc mysle ze ze 1500 zł,co wwy na to ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Moderated By tomaszo:

Za nieustanne pisanie glupot - BAN.

Michałekw
    Level 11  
    Rafaloles ależ żem sie uśmiał hahahahahaha, ja za to moge ci dać maks 500 zł. 1500 zł ale jesteś śmieszny za te siepy, alpierdy co mają po 80 decybeli i mocy 120 wat i za ten stary wzmacniacz i kolektor, chyba jajca sobie robisz. Prosze to na wesoło dać, wygra to w śmiechu warte. Wiem bo rozgryzłem cie chcesz te złomy sprzedać i kupić stxa 38/300 AE bo o 10 razy lepiej gra od tych alpierdów, widzisz cwaniaczku tutaj nikogo w ciula nie zrobisz, jedyne co możesz tu zrobić to te alpierdy na śmietnik wyrzucić.

Moderated By tomaszo:

BAN - kolejne konto, mam dosc spamu z Pana strony.

djsuchy
    Level 20  
    Witam. rafaloles1 - nie chcesz tych 18" sprzedać :?: :D Ale chodizm i osame głosniki potrzebne mi są do experymentu kosze od 18" Chyba ze ktos ma same 18" kosze. Za jakis czas wam zaprezentuje owoc moich dotychczasowych działać :)

pozdr
    djsuchy
    DJ TOMEK
    Level 12  
    Witam. Ja korzystam z takiego zestawu:
    Diora Ws 442
    CD Sony CDP 250
    CD Philips AX 2300 discman
    Mikser Alesis multimix 6 fx
    2 mikrofony: Alphard i Master Voice (kablowe)
    kolumny własnej roboty na Alphard Ew 100
    Colorofon J50 Jabel (6 * 60 Wat)

Zestaw będzie jeszcze rozbudowywany o kolejne elementy:
    Wzmak Elmuz d power 2 X 200 W
    kolumny Hand Box 300 W + statywy
    djsebartus17
    Level 15  
    :arrow:Dj TOMEK : i na tym robisz dyskoteki????? czy grasz sobie w swoim pokoiku???
    DJ TOMEK
    Level 12  
    Oczywiście ten sprzęt jest uniwersalny. Grałem już na tym dyskotekę dla 100 osób i festyn rodzinny w Warszawie... Grochów. Gra to całkiem znośnie, ale chcę to jeszcze rozbudować.
    PANICZKAMIL
    Level 39  
    MŁODY_ELEKTRONIK niezgadzam sie z Toba po raz PIERWSZY i to w sprawie Stxa.Mówisz,że te szczekaczki są jak Tonsil,Beyma....Chłopie poczytaj na akustyce co to za szajs.Byliśmy z Barthezzem na festynie i sie uśmialiśmy jak koles musiał zdejmować na stronę 3x15" Stx w br(90l@45hz) jak wpadła kapela z jedną br na strone na 18LX60 i poprostu nie było śłychac stx na iecej niż 4m od sceny a Beyma sie niosła po całym placu.Nie było miło jak koleś-kumpel ze łzami w oczach je zwijał...

Moim zdaniem to słabo wykonane pseudoestradówki na twardym zawieszeniu,takie mocniejsze domówki na celulozie.

pozatym Barthez robił testy Stx kontra Tonsil w komorze i w pomieszczeniach Tonsilu i niestety Stx sie rozpadł(zwłaszcza jego wikol i zaieszenie o ile dobrze pamiętam,nie wspominając o latających jak szmata linkach)...

Tak wiec pora sie uspokoić z tymi Stxami :)

Ktoś tam pisał o PRECISION DEVICES - jełsi go stać to prosze bardzo - -mam cennik przed soba bo byłem w case packu w Luboniu wczoraj i .... cena powala....Ale z chęciąobejrze coś na tych głośnikach ciut lepszych od Stxa ;)

POZDRAWIAM :D
    mlody_elektronik
    Level 27  
    PaniczKamil :arrow: Moze i tak jest jak te STX siedza w BR. Nie mowie ze nie. ALe te tuby moje sa wlasnie na STX i ostatnio wlasnie naglasnialem imi taka aule w parku. Powezchnia ok 700-1000m2 MIjsc siedzacych ok 600. POprzednio grala kapela majaca PolaudioTP118. I do tego nadstawki jakies wlasnej roboty. I jezeli chodzi o naterenie moje tuby pobily te TP. JEzeli chodzi o zejscie to bezkonkurenyjnie wygraly polaudio.

Mysle ze do STX BR sie nie nadaje. Jednak jest to cena kompromisu. Jedna beyma 18lx60 kosztuje prawie 900zl. Wiec masz za to prawie 5STX. A tu juz nawet same prawa fizyki daja przewage dla STX. NIestety tylko wozic to jest problem.
    PANICZKAMIL
    Level 39  
    Ok rozumiem bo tuba sie niesie jak sami wiemy.

Patrzyłem te Polaudio TP118 i ... kce takie ale cena jest hmmm średio atrakcyjna...może nie ogromna ale średia i póki co mnie nie stać ale poważnie bym myślał jakby ktoś mi zamiane zaproponował....

Ten oopis z tym jak ta Beyma zniszczyła stxa jest z życia wzięty - zero ściemy.

Ja tam NIGDY w Stx nie zainwestuje bo...chce głośnik na lata a z Stxami już sie cyrki zaczynają i to niezłe - niedługo bedziecie go jak alfreda wbijac w ziemie na forum ZAPRAWDE POWIADAM - poczytaj forum ;)

POZDRAWIAM
    mlody_elektronik
    Level 27  
    Wieze ze ta beyma pobila te stx. Wcale nawet na mysl mi nie przeszlo ze sciemniasz. Uwazam cie za czlowieka mowiacego prawde zreszta jak widac piszesz rozsadnie i nie wklepojesz bzdor. Zreszta no wczesniejszych naszych rozmowach mamy jakies zaufanie do siebie jezeli chodzi o wiarygodnosc tego co piszemy.

Co do elektrody to tutaj jest zmienne zdanie. Ciagle pisza jedno a pozniej zapczeczaja drugim. Ja od poczatku nie intereuje sie wypowiedziami na temat sprzetu na tym forum bo wiele osob malo wie a duzo pisze. Krotko mowiac pod tym wzgledem to forum kuleje ostro...

Z doswiadczenia wiem ze te STX niestety pradozerne sa strasznie. 100W nie ma sesu w ta tube moja pchac. ALe wiem ze wytrzymale sa tez. Graja nie zadko na 800W na dwa STX i nic im nie jest. JEdnak to ich pierwszy sezon wiec narazie nie moge sie wypowiedziec ze sa dlugo wieczne.

MIalem stycznosc z zajezdzonymi STX tymi samimi co w tubie. Dokladnie to zanim przyszly te co teraz mam wlozylem do tych tub te juz przepracowane. (srednia praca ich to ok 40-50 godzin tygodniowo, od ok 2 lat) Pracuja oba podlaczone pod koncowke LX800. Pracuja do tej pory i jeszcze sie nic z nimi nie stalo ale juz widac na nich pietno czasu i pracy...
    ale niestety nie gram na nich wiec jak ostro exploatowane to nie mam pojecia...
    PANICZKAMIL
    Level 39  
    Czesze,sie,ze sie rozumiemy po raz kolejny :D.

Ja ciagle jestem zdania,ze Stx to sezonowa zabawka)zwłaszcza po testach Barthezza i czytaniu,ze juz ludziom sie wysłużyły) ale okaze sie jak pograsz na nich troche - Twoja wypowiedz wezme pod uwage w przeciwienstwie do wiekszosci uzytkowników forum,którym nie ufam.Ogólnie nie lubie elektrody...

Zaraz jak znam zycie tremolo wtraci swoje zdanie-podsumowanie i zakończy temat.

Zapraszam na estradowca.pl

Pozdrawiam
    Hansol2_pl
    Level 20  
    fajny sprzecik mi sie podoba!:D:D:D:D
    guma15
    Level 2  
    Bardzo fajny zestawik:D Ale naprawde nie wiem dlaczego wyszyscy na elektrodzie (pozdrawiam) uwźieli sie na głośniki Alpharda:cry: Sam mam 2 kolumy (jak sobie aparat kupie to pokarze) Jedna ma 380 l Zrobiona na doch HW 1800 18" I efekt jest :D lol

Pozdawiam
    mlody_elektronik
    Level 27  
    jaki efekt. Jedna dobra beyma 12cali niskotonowa bys tą swoja paczke na 2xHW1800 przekrzyczal... bylo by czysciej glosniej wyrazniej i moze i nizej ale przedewszystkim nei muliło by tylko byl by ladny miesisty bas...