Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Trinitron KV-M2101K. Widoczne są cieniutkie zielone paski.

19 Mar 2006 01:39 1335 2
  • Poziom 10  
    Witam. Mam 21" TV Sony Trinitron KV-M2101K. Od jakiegoś czasu nie świecą diody. Ani czerwona ani zielona. Wcześniej czerwona świeciła a zielona gdy ruszyło się palcem też czasem załapała. Teraz nie świecą obie. Pilot działa. Mam także problem z obrazem. Mianowicie da się oglądać, ale widoczne są cieniutkie zielone paski nachylone pod małym kątem. Wydaje się także, że bladziej świeci zielone menu(numer i drabinka np. głośności). Pojawiło sie to wcześniej ale samo zniknęło i ostatnio jest znowu. Proszę o porady co i jak mam zrobić, wymienić. Jeśli mógłby ktoś szczegółowiej napisać to będę bardzo wdzięczny. Jestem początkujący i chciałbym jakoś sam poradzić sobie z tymi usterkami.

Z góry dziękuję za porady
  • Poziom 28  
    Co do świecenia diód, to pdejrzewałbym zimne luty.
    Co do obrazu przejrzyj płytkę kieskopu, takie linie występują przy
    słabym kineskopie i podwyższonym napieciu siatki drugiej oznaczonej
    G2 lub S2. Regulacja na trafopowielaczu.
    Sprawdź żarzenie kineskopu.
  • Poziom 28  
    Witam.OTVC Sony słyną z tzw.zimnych lutów.W twoim przypadku przy pomocy lupy przelutuj całą płytę,praktycznie każdy element nawet taki lut który wizualnie dobrze wygląda.Jest to chassis BE2A.Z kolei jeżęli chodzi po pokazujące się paski będzie to wina kineskopu ale aby to stwierdzić należy wykonać kilka pomiarów.Aby się o tym przekonać wpisz w wyszukiwarkę BE2A i poczytaj.pozdr.