Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Whirpool AWG 686 /WP

yvoo 24 Mar 2006 11:37 6317 30
IGE-XAO
    yvoo
    Level 12  
    Podał mi Pan wartości 2 rezystorów dla modułu A1 D21 i musze przyznać, że nadal jest pewnien problem i te wartości nie sa chyba właściwe.
    Wygląda to tak, że przy Pana wartościach 100kΩ/887Ω pralka od razu we wszystkich cyklach daje max na motor po czym po sekundzie przekażnik zabezpieczający odłącza.(domyśłam się że za niski sygnał z tacho)
    Pomyślałem że może nastąpiła drobna pomyłka i dałem 10kΩ zamiast 100 i wtedy pralka niby chodzi prawidłowo, płynnie się rozpędza do 800rpm i. ale NIE REGULUJE OBROTÓW.
    Jeśli zastosuję kombinację np. 8kΩ/1kΩ jest jeszcze ciekawiej, bo zaczyna się rozpędzać i nie może, robi takie cykliczne przyspieszenia co 2 sekundy ale nie chce wskoczyć na wyższe obroty. Wtedy wystarczy zmienić na potencometrze do regulacji obrotów na 500rpm zamiast na 800rpm i ona się wkręca na wyższe.
    Najciekawsze jest to że jak się wkręci to już wszystko ok i działa regulacja aż do 800....można przyspieszyć.
    Widziałem w necie zdęcia modułu A1 D21 i musze powiedzieć że jest chyba wiele wersji tego samego modułu....
    HELP :cry:
  • IGE-XAO