Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zawieszanie XP przy odtwarzaniu dzwieku

albertiniw 19 Mar 2006 08:51 954 4
  • #1 19 Mar 2006 08:51
    albertiniw
    Poziom 16  

cześc
    mam taki problem otóż gdy chcę odtworzyć film to XP wisi, nie wiem czy przypadkiem całej roboty nie robi karta dzwiękowa (jest to starsza karta na slocie ISA czyli 16bit , ALS120) jak karta jest wyłączona to jest OK ale bez głosu oczywiście , oczywiście różne kodeki już testowałem i lipa.
    Podpowiedzcie coś sensownego bo ręce opadają
    pozdr

0 4
  • #2 19 Mar 2006 09:17
    mrrudzin
    Poziom 39  

Wyskakuje jakiś komunikat?
    a system widzi kartę poprawnie (w menadżerze urządzeń itp)?
    Próbowałeś odtwarzać np. MP3?

0
  • #3 19 Mar 2006 10:08
    bober_gdynia
    Poziom 11  

Czy swiezo po zainstalowaniu windowsa XP masz te problemy? czy dopiero po czasie sie pojawily?

Jezeli swiezo po instalacji to najwyrazniej windows XP nie ma za bardzo supportu dla Twej karty dzwiekowej co dalej prowadzi do nie dzialania dzwieku.

Jezeli po czasie to znaczy ze zainstalowales jakis sprzet ktory stworzyl konflikty z karta dzwiekowa (moze ten sam port?), lub co oczywiste masz wirusa...

0
  • #4 19 Mar 2006 15:05
    albertiniw
    Poziom 16  

otóż ta sama sytuacja miała miejsce w win98, więc zainstalowałem XP, w menadz. urządz. jest ok , xp ładuje dobrze , jest dzwięk przy starcie, wszystko wygląda git aż tu nagle jak włożę płytkę z filmem komputer wisi , żadnych komunikatów zero reakcji na co kolwiek tylko reset z obudowy.Jak zainstalowałem (na początku )gołego Xp to odtwarzał (bez głosu bo nie było sterowników) jak doinstalowałem najświeższe i jedyne sterowniki to się zawiesza.Tak jak pisałem jest to karta ISA czy to może być przyczyna (w końcu Xp jest 32bitowy)
    pozdr

0
  • #5 19 Mar 2006 19:05
    bober_gdynia
    Poziom 11  

Z filmem? kazda plytka z filmem tak dziala? Probowales w kilku odtwarzaczach? Watpie aby byla to wina windowsa xp gdyz dzwiek Ci przy starcie dziala i sie nie wiesza, tylko z momentem wlozenia filmu. Napisz jak tam rezultaty.

0