Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel ascona wskaznik paliwa

19 Maj 2003 14:52 2378 10
  • Poziom 17  
    Witam czy orientuje sie ktos jakie wskazania powinien pokazywac wskaznik paliwa przy okreslonej rezystancji ? moj problem polega na tym ze wskaznik pokazuje za malo, kiedy mam zero to moge przejechac jeszcze ponad 150km a kiedy zatankuje "po korek" to jest tak prawie na max, a wydaje mi sie po powinien wychodzic poza skale. Czy jest moze jakas stala wartosc R dla wskazan np dla polowy baku
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 32  
    Pewnie ze jest ale co z tym zrobisz?
    TA ascona ma na pewno wiecej niz 10 lat wiec kup nowego R i problem z glowy.
    Wskaznik mozesz sprawdzic podajac mu minucha i powinien na maxa wychylic sie.
  • Poziom 17  
    i tak sie dzieje ale poprostu wskazuje za malo, chce ten licznik jakos skalibrowac a to chyba najprostszy sposob, pewnie ze moge wymienic plywak w zbiorniku ale to o wiele wiecej pracy i kosztow niz sprawdzenie samego licznika. potrzebuje informacji typu: rezystancja 300om polowa baku i nic wiecej. Podejrzewam ze innych oplach beda podobben wartosci
  • Poziom 11  
    Masz blad staly.... moze cos sie w samej wskazowce przestawilo? Mi sie wydaje ze to moze byc cos mechanicznego z samym wslaznikiem. Niewiem jednak jak to u Ciebie wyglada...
  • Poziom 17  
    dobra czyli z przebiegu dyskusji wnioskuje ze nie znacie takich wartosci potrzebnych do kalibracji tegowskaznika, to ze moze plywak i inne rzeczy to ja wiem ale chce zaczac od najprostszego
  • Poziom 16  
    u mnie w kadecie jest podobnie tzn.Jak zatankuje po korek to wskazuje na maxa ,a jak znajduje sie juz poza pomaranczowym polem to mam polowe zbiornika :( .Plywak i to wszystko jest ok - bo wykrecilem i sprawdzalem wszystko .To bedzie wina wskaznika :(.
    Pozdrwaiam
  • Poziom 14  
    witam ja tez mam sccone ten r84 1.6D i moj wskaźnik tez sie zachowuje tak samo jak twój. wg mnie powodem jest uszkodzony stabilizator napięcia 12V w wskaźnikach i w zaleznmości od napięcia w danej chwili (jazda, postój) pokazuje różny stan paliwa. mnie to osobiście nie przeszkadza bo wskazania są w mniej-wiecej ok i wiem kiedy mam tankować :) , i ten samochod ma juz 20 lat wiec nie wymagam od niego tak duzo. moge tylko dodać że ten stabilizator jest w innej obudowie niż standardowe TO220 i nie wiem jakie ma wyprowadzenia i nawet nie chce mi sie tam grzebać
    pozdro
  • Specjalista od sprzętów RTV
    Jeżeli jest to wina stabilizatora napięcia to nie jest on na 12V a na 10V
  • Poziom 2  
    miałem to samo w asconie 1.6D . wskaznik pokazywał zero a wachy jeszcze około 13 litrów. problem polega na tom że stuki są wytarte i niełączą dobrze. wumień na nowu i wszystko wruci do normy , nie próbój czasami podginać pręta z pływakiem bo dopiero będzie oszukiwał.
  • Poziom 12  
    Witam! W mojej Asconie 329Ohmów to jakieś 2- 3 litry. Należy pamiętać, że opór jest przeciwnie proporcjonalny do ilości paliwa w baku.
    Ostatnio z powodu zepsutego wskaźnika samochód mi zgasł w połowie drogi do pracy. Musiałem z buta grzać po ropę, a że miałem w bagażniku tylko 5-cio litrową bańkę po płynie do szyb to tyle paliwa zakupiłem. Od tamtej pory zrobiłem jakieś 25 km na tym paliwie a samochód pali tak średnio 5,5 litra/ 100km.
    Kiedy zabrałem się za naprawę pwskaźnika okazało się, że konektory od pływaka są kompletnie zardzewiałe. Wskaźnik już śmiga, a wskazówka z takim stanem paliwa po przekręceniu kluczyka u mnie nie wchodzi na rezerwę tylko delikatnie się rusza- na jakieś 2- 3 mm do dołu. Wydaje mi się że 340 ohmów to już kompletne zero i samochód staje na środku drogi.