Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termotransfer i szerokość ścieżki

19 Mar 2006 19:03 3624 5
 • Poziom 12  
  Witam
  Chciałbym zrobić płytkę wykorzystując do tego wydruk na papieże kredowym i żelazko. Jaka musi być szerokość ścieżek przy tej metodzie?
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  ponoć 6mils da sie zrobić. mi 16mils wychodzi powtarzalnie. Nie próbowałem cieńszych. Jak oczyścisz dokładnie płytkę to powinno sie udać te 6mils. no i dobry gładki papier to podstawa oraz staranne prasowanie. :)
 • Poziom 12  
  Lepiej jest prasować kartkę z nadrukiem czy po prostu przyłożyć żelazko i czekać aż toner odejdzie? Jeśli prasować to co zrobić żeby kartka nie jeździła po płytce?
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  odwróć żelazko, nagrzej do ok.180oC (położony papier trochę żółknie) połóż papier drukiem do góry, płytkę "twarzą" do dołu, dociśnij najpierw szybko palcami płytkę póki nie parzy (ale tak, żeby nie przesunęła się bo rozmaże się druk) żeby "przykleiła" się, a potem np. wałkiem fograficznym dokładnie. Z moich doświadczeń płytka bardzo czysta, ale nie lusterko, tak trochę jedwabisty mat, bo lepiej trzyma się toner
  Tu na grupie ludzie pisali 10 milsów na laminatorze do dokumentów...:)
 • Pomocny post
  Poziom 42  
  Na laminatorze bez problemu da się zejść poniżej 10 mils. Robię podpis na płytce 12 pkt czcionką Arial i wychodzi idealnie, z dużym zapasem.

  Tylko trzeba pamiętać, że laminator wymaga przeróbki - odsunięcia bezpiecznika termicznego i przeregulowania termostatu na wyższą temperaturę. Koszt taniego laminatora w Makro rzędu 150 PLN.
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Temat zamykam, był wielokrotnie wałkowany na tym forum.