Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laguna - zamiana atomat - manualna

19 Mar 2006 20:24 3652 4
  • Poziom 10  
    witam
    zakupilem lagune w której wymieniono skrzynie automatyczną na manualna.
    Symbol manualnej jc5004. silnik F3R 2 l, rocznik '96. Kupujac nie wiedzialem o tym. Teraz szukam info czy to bedzie ze soba grac, czy nie uciekac z tym autem. Na poczatek problem z kontrolkami - przy odpalaniu nie zaswieca sie kontrolka zaplonu i serv (zupelnie nic). Czy to oznacza, ze cos nie dziala, czy cos mozna z tym zrobic. Prosze o pomoc.
    pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    w gorszej sytuacji byłbyś gdyby wymieniona manuala na automat. W automacie jest sporo wiecej elektroniki (sterującej skrzynią).Po zmianie na manuala trzeba "pozbyć sie" czujników współpracujących z automatem.
    Proponuje Ci żebyś pojechał na sprawdzenie komputera bo najprawdopodobniej "Ktoś" kto wymieniał skrzynie, zapomiał o czujnikach i nie chcąc wnikać w elektronikę odłączył kontrolki lub wymontował żarówki z deski rozdzielczej - spotkałem sie z takimi przypadkami

ps
    sam miałem Lagune od nowego przez 5 lat; była bardzo wygodna i fajnie wyglądała ale sypała sie strasznie i słynie z padających komp.
    Osobiście nie byłem zadowolony aleznam takich którym służyły bezawaryjnie

pozdrawiam Michał
  • Poziom 10  
    Dziękuję za podpowiedź.

Na razie nie narzekam, ale w związku z tym kilka innych problemów na przyszłość:
    - Jakie podłączenie linki prędkościomierza? W tej chwili linka jest odłączona od strony skrzyni (nie pasuje) - czekam na obiecane dowiezienie i montaż (?).
    - jaka skrzynia jest obecnie (jc5004 - czy pasuje do silnika 2 l, czy ona wogóle jest z laguny, który rocznik, o przebieg już wolę nie pytać?)
    - czy pozbycie się tych czujników wiąże się z przeprogramowaniem komputera, czy tylko odpięciem przewodów.

sporo tych pytań i na pewno to nie wszystko

pozdrawiam SL
  • Poziom 11  
    Kupiłem rok temu Lagunę 2.0 RT F3R 1996 i też był wymieniony automat na na JC5. U mnie komputer przeprogramowano i jest OK' oprócz wskazań prędkościomierza, których brak. Gniazdo w skrzyni jest zaślepione. Chcąc to zrobić trzeba wyjąć skrzynię rozpołowić, założyć ślimak i tryb do napędu linki. Totalna demolka. Chciałem zapytać czy nie ma ktoś doświadczenia jak wyciągnąć impulsy ABS do sterowania prędkościomierzem i jaki musi być typ licznika.

Dodano po 6 [minuty]:

Zapomniałem dodać że u mnie licznik jest analog /chyba/ na wskazówkę. Czytałem kiedyś na forum reno na triger.com.pl o zamianie licznika z Laguny ph2 do ph1 ale stronka z opisem jest już nieaktualna. Ponadto nic nie było tam o wykorzystaniu impulsów ABS.

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Może ktoś pomoże?
  • Poziom 11  
    witam przerabialem lagune z automatu, 95 rok 2.0 8v i jestem totalnie zadowolony, bylo duzo elementow ktore ni epasowaly ale uporalem sie, a teraz musze tylkpo skaowac blad serwisu i wtryskow, niewiem dlaczego ale pala sie te kontrolki po odpaleniu i przegazowaniu auta, ale tak bylo tez jak byl automat(uszkodzony co prawada)
    nic nie przeprogtamywalem i komp tak jak byl linka nie pasuje fakt, po zatym no problem, zalozyle gaz i jest ok, silnik w dobrym stanie znie zuzyty wlasnie dlatego zwe byl automat