Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przystawka TIG do SPB 315

turek: 19 Mar 2006 21:49 9832 11
  • Wzmacniaczy było już multum teraz coś innego.Wykonane na zlecenie klienta który nie chce pracować w wersji uchwyt tigowski z zaworem gazowym.
    Zamówienie-wykonac przystawkę do spawania TIG spawarką SPB 315
    wykorzystując fabryczny uchwyt dostarczony przez klienta (w tym wypadku uchwyt SRT 26 )
    Załączam zdjęcia (niestety fatalne nie mam aparatu cyfrowego)

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    turek:
    Specjalista - spawarki
    Specjalizuje się w: emerytura
    turek: napisał 483 postów o ocenie 148, pomógł 44 razy. Jest z nami od 2003 roku.
  • MetalworkMetalwork
    mfela
    Poziom 11  
    Bardzo dobry pomysł, i świetne wykonanie. Mam jednak kilka pytań, mianowicie do czego jest przełącznik "2 lub 4 takty" oraz do co reguluje potenciometr "czas gazu".
  • MetalworkMetalwork
    turek:
    Specjalista - spawarki
    Przełącznik 2/4 takt steruje pracą przystawki mianowice :
    - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany
    - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu i puszczeniu proces spawania zostaje zatrzymany
    Zastosowanie tej funkcji umożliwia dłuższe spawy bez trzymania cały czas przycisku (zmęczenie i mniejsze możliwości manewru palnikiem)
    Potencjometr CZAS GAZU umożliwia regulację czasu wypływu gazu po zakończeniu spawania ma to na celu wystudzenie elektrody wolframowej i zapobieganie nadmiernemu jej zużyciu (utlenianie). Jednak w zależności od prądu spawania czas studzenia elektrody jest różny. Poco więc ma być ten maksymalny skoro mozna go regulowac w zależności od prądu spawania i przez to ograniczać zużycie ARGONU, który też nie jest tani.
    poeta5
    Poziom 23  
    Świetny sprzęt a powiedz czy użytkownik jest zadowolony z tego sprzętu iczy dobrze mu się go ustawia podczas pracy?
    turek:
    Specjalista - spawarki
    Czy klient zadowolony? Nie wiem przystawka pojechała ok 150 km od mojej miejscowości.
    Z doświadczenia (ta przystawka była ósma) wiem że klienci sa zadowoleni.
    Dwóch z nich na tych przystawkach zarobiło na porządny sprzęt TIG owski jednak dalej stosują te przystawki dlatego że są lekkie (Mają je przystosowane do małych spawarek inwertorowych) i nadają się na montaż.
    Z usterek to były dwie raz padł 4093 a raz przekaźnik od elektrozaworu.
    poeta5
    Poziom 23  
    Kolega mnie męczy żebym mu coś takiegop zrobił, ale ja panicznie boje się urządzeń typu spawarka. Ale skoro zrobiłeś już tyle tych urządzeń to spróbuje i ja zrobić taką przystawkę.

Pozdrawiam!

P.S fajna płyttka z opisem nie szkoda punktów na takiecoś
    mfela
    Poziom 11  
    Witam ponownie! dzisiaj ściągnołem sobie schemat i wzór płytki, nie rozumiem jednej żeczy, mianowicie jak za pomocą tej płytki jest realizowana regulacja prądu spawania, ponieważ jest potenciometr, a niewidzę układu które realizuje tą czynność. Niebardzo też wiem o co chodzi z obwodem na podwójnym przekaźniku "z SPB315, Pot 470om"
    Będe bardzo wdzięczny za wyjaśnienie mi tej kwestji.
    turek:
    Specjalista - spawarki
    Z SPB 315 oznacza , że podłączasz do gniazda zdalnego sterowania w spawarce zobacz schemat spb 315. W Spb 315 jest gniazdo zdalnego sterowania i przełącznik który przełącza układ elektroniki z potencjometru regulacji prądu na gniazdo zdalnego sterowania, do którego można podłączyć potencjometr przystawki. Przekaźnik natomiast służy do wyłączenia prądu po skończonym spawaniu.
    jankes 65
    Poziom 10  
    Witam wszystkich oto moja refleksja do tej przystawki nie podważając wiedzy i umiejętności projektanta stwierdzam że nie jest nićzym trudnym wykonanie takiego sprzętu liczy się pomysł gratulację .ja osobiście walczę obecnie nad mig-magiem 150 A pozdrawiam
    :D
    CMS
    Administator HydePark
    Otwieram temat na prośbę użytkownika "bazej"
    bazej napisał:
    Witam! Potrzebuje schematu aby wykonać przystawkę do spawarki Bester psb315 która pozwoli przekształcić tę spawarkę w migomat. Widziałem taki temat na forum ale to bardzo stary temat a osoba która go założyła nie odzywa się. Czy jest jakiś sposób żebym to otrzymał?

Ponieważ autor nie odpowiada, wydaje mi się, że to jedyny sposób, aby uzyskać jakieś informacje.

Pozdrawiam.
    CMS
    turek:
    Specjalista - spawarki
    Na przekór wszystkim autor tematu odpowie.
    Nie mylcie panowie przystawki TIG z przerobieniem spawarki SPB 315 na urządzenie MIG-MAG .
    Taka przeróbka jest faktycznie niemożliwa. Inna charakterystyka i napięcia i prądu spawania.
    Schematy przystawki Tig zostały wycofane z Elektrody na żądanie mojego pracodawcy, który handluje bardzo tanimi urządzeniami TIG produkcji chińskiej.
    Pozdrawiam turek: