Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z ustawieniem parametrów pracy kotła żywiec

19 Mar 2006 22:47 3178 6
  • Poziom 10  
    posiadam kocioł żywiec kdo economic 20kw z sterownikiem GECO G-403-P02 V.11 i nie potrafię ustawić optymalnych parametrów pracy kotła.Proszę o pomoc.
  • Poziom 33  
    No tak, ale co nie potrafisz?
    Nie masz instrukcji czy o co chodzi?
  • Poziom 10  
    Mam instrukcję ale jest zbyt lakoniczna.Nie mogę osiągnąć temperatury na wyjściu powyżej 50 stopni.Jeżeli znasz to podaj mi przybliżone nastawy użytkownika.
  • Poziom 33  
    Napisz jeszcze coś więcej n/t paliwa oraz parę słów o instalacji CO.
  • Poziom 10  
    Instalacja CO została wykonana w zeszłym tygodniu przez firmę.Powierzchnia domu wynosi 125m²,a moc kotła 20kW.Mój problem polega na tym,że paliwo pali się zbyt głęboko w kielichu retorta albo się wysypuje i nie pali całą powierzchnią.
    [/i]
  • Poziom 10  
    Na poczatek dzien dobry jako ze pisze tu pierwszy raz
    A teraz do wracajac do tematu jesli tam jest retorta to wnioskuje ze palisz eko-groszkiem
    jakie teraz masz nastawy, czy regulujesz powietrze czy zmieniasz tylko nastawy a powietrze zostawiasz takie samo
    generalnie jesli pali se gleboka w retorcie to za duzo powietrza/za krotki czas podawania [u1]/za dluga przerwa miedzy podawaniami[u2]
    jesli nie dopala wegla (przesypuje zarem przez retorte) to za malo powietrza/za dlugi czas podawania wegla[u1] / za krotka przerwa miedzy podawaniami [u2]
    Sprobuj ustawic tak sterownik ze suma czasow u1 i u2 bedzie wynosila 60 sek czyli na poczatek 30 i 30 np do tego tak dobierz ilosc powietrza podmuchowego zeby zar utrzymywal sie na poziomie retorty
    z tego co piszesz wynika ze masz bardzo krotki czas podawania wegla ew bardzo dlugie przerwy pomiedzy podawaniami skoro nie mozesz uzyskac zadanej temperatury
  • Poziom 10  
    Dzięki serdeczne za radę.Faktycznie okazało się,że było za dużo powietrza.Przysłoniłem przysłonę na dmuchawie i problem zniknął.Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.[/img]