Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BELLAGIO AD2020 - martwy-flash

20 Mar 2006 01:11 2002 1
  • Poziom 10  
    Próbuje flashować po nieudanej aktualizacji z płytki (odtwarzacz martwy). Jest na układzie MT1389DE.
    Zrobiłem interface (na schemacie jest oparty o układ MAX3232), udałem się go zakupić na wolumen(warszawa), po czym okazało się że nie mieli takiego i kupiłem ADM3202AN (powiedzieli, że to to samo-zamiennik). Po wykonaniu płyteczki sprawdzałem z 6 razy wszystko jest ok. A programik typu mtk tool, mtk flasher-tylko pokazuje start i na tym koniec. Dodam iż na kablu FBUS od nokii 3210 za 20 czy 30 razem naciskania w programie start (Mtk tool) nie raz pokazało Flash Manufacture AMD.... , ale częściej było Unknown flash type. Na tym układziku stoi a jak nacisne cancel w programie wtedy pokazuje Flash AMD.... i rozłącza się. Co może być przyczyną, czy np. ten układ ADM się nie nadaje?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Powinien się nadawać choć co to za sklep gdzie nie mają poczciwego MAX232 / ICL232 ...
    Przy interfejsie na MAX232 bezpieczniej doprowadzić mu zasilanie 5V, przy MAX3232 można sobie 'pożyczyć' z gniazdka na płycie odtwarzacza.
    Przy zrzucaniu / wgrywaniu Flasha odtwarzacz ma być włączony.
    Często problemem jest błędne podłączenie linii RX i TX (zamiana).
    Zobacz jakie masz oznaczenie Flasha i producenta - jak połączenie będzie OK to MtkTool poda je w oknie z logiem ; a co do:
    LOG: Flash Type - AMD(AM29F010)/NEX(NX29F010)
    To się pojawia nawet jak dasz Upgrade / Backup a potem Cancel bez połączenia z odtwarzaczem :wink:

U mnie działało z kablem USB od komórki tylko nie wiem dlaczego strasznie wolno.