Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6100 po czym poznać oryginal obudowę

20 Mar 2006 10:21 2441 4
  • Poziom 16  
    Witam.
    Jestem "na kupnie" synkowi telefonu jak w opisie. Fonik ma tylko zniszczoną obudowę i będę chciał go przed wręczeniem nowemu właścicielowi odświeżyć. Muszę kupić obudowę (przód i tył), klawiaturę. Problem w tym że mnoostwo podróbek a ja nie wiem jak rozpoznać oryginał (cena to niestety nie wszystko). Baardzo was proszę o porady (mile widziane fotki) - z góry ogromne DZIĘKI !!!
  • Poziom 33  
    Oryginalna obudowa ma od wewnętrznej strony bardzo wyraźne wytłaczane napisy, a podróbki cząsto mają to niewyraźne, nierówne.
    Orginał po założeniu od razy pasuje idealnie. Jeśli założy się obudowę i coś odstaje, coś nie równe czy coś nie pasuje to jest to podróbka. Sprzedawca często mówi, że trzeba dociąć , doszlifować i będzie ok- nie radzę takiej kupować.
    Można zwrócić też uwagę na kolor. Do tych telefonów było tylko kilka kolorów i chyba każdy jest perłowy. (tak jak na autach lakier "metalik")

Ja kupowałem kilka rzeczy od tego sprzedawcy i nie żałuję.
    http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2881256
    Odbierałem osobiście. Kupowałem np aparat do nokii 6100 i otrzymałem go firmowo zapakowany przez Nokię i oczywiście jest to ogyginał. Towar można odebrać w Opolu i Raciborzu. Pewnie na trasie pomiędzy tymi miastami też można odebrać.

W aukcji u tego sprzedawcy z obudowami do 6100 jest też kilka wskazówek co do oryginałów.

Proszę zobaczyć fotki "oryginalnej obudowy z jednej aukcji na Allegro i fotkę obudowy z mojego telefonu, który był kupiony w salonie.
    Nie chciał bym tutaj podwżać oryginalności obudów tego sprzedawcy, ale różnice są.
  • Poziom 16  
    Kolor od wewnętrznej strony obudowy i lipne, często krzywe znaczki przyklejane jakimś klejem :)
  • Poziom 16  
    Za obudowę górną + korpus + tył zapłaciłem 80 PLNów - miałem okazję porównać na giełdzie oryginał z podróbką - faktycznie różnice da się zauwazyć gołym okiem. Ale i tak na dzień dzisiejszy mogę na 90% stwierdzić że sprzedawca wcisnął mi podrabiany korpus - odpadło logo Nokii i popękały miejsca w które wkręca się śrubki. Żadna z tych rzeczy nie była w blistrze.