Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prędkość procesora w laptopie

20 Mar 2006 15:17 1133 4
  • Poziom 12  
    witam
    po wejściu we właściwości moj komputer, wskazywana jest prędkość procesora. mam semprona 3300, także prędkość ta wynosi 2000MHz. ale problem w tym, że ta wskazywana prędkość się zmienia, innym razem jest ok 700 innym ok 400 MHz. oczywiście nic nie zmieniając w ustawieniach, biosie itp. czy to jakis problem sprzętowy może być?
    pozdraiwam
  • Poziom 14  
    musisz zobaczec jaki masz mnoznik ustawiony czyli np 11 x 133MHz=1463 MHz sprawdzisz to w biosie nie wykluczone ze moze to byc cos z biosem albo tylko niezgodnosc zworek na płycie głównej.Masz opis płyty głównej???
  • Poziom 37  
    Nie jestem pewien ale np. jeśli w stacjonarnym PC w opcjach zarządania ustawisz komputer jako przenośny to pokazuje niższy zegar procesora.
    Tak mam na pentium D 860 jeśli zapotrzebowanie na moc obliczeniową wzrasta to sam automatycznie zwiększa taktowanie.
    Może jest jakaś analogia?
  • Poziom 13  
    Tak chodzi tu o machanizm zarządzania energią wbudowany w płytę główną - automatycznie różnicuje zegar procesora w zależności od potrzeb mocy obliczeniowej.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Procesory mobilne mają odblokowany mnożnik, którym zarządza oprogramowanie gospodarki energią. Stąd różnice w szybkości procesora.
    Daniello, jak nie masz pojęcia o czym piszesz, to trzymaj ręce z dala od klawiatury.