Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezwładność tunerów cyfrowych.

20 Mar 2006 19:04 1416 8
  • Poziom 10  
    Witam,
    Jako amator w technice SAT zmagam sie od kilku dni (!?) z ustawieniem pierwszej antenki. A teraz moje pytanie, jak w tytule.
    Jaka jest ta bezwładność (opóźnienie) tunera cyfrowego (mój to akurat Samsung DSB S305G, ale pytam ogólnie) względem ruchów anteną?
    Póki co spotkałem się z określeniami że jest: spora, znaczna, lub że po prostu jest, jednak czy wynosi sekundę czy 10 minut jakoś nikt nie określił.
    Jeśli można proszę o odpowiedź (nie chciałbym niepotrzebnie marznąć na balkonie;-).

Pozdrawiam
    JJ
  • Poziom 21  
    Jest na tyle duża że trzeba mieć rękę chirurga żeby na to ustawić.Spróbuj na tunerze analogowym będzie łatwiej
  • Poziom 10  
    Ta opcja odpada bo nie mam.

Nie bardzo rozumiem "rękę chirurga" czy na anlogowym nie musze byc dokładny? To chyba nie jest tak...
  • Poziom 30  
    Na analogu odrazu widać każdą zmianę położenia anteny , czyli nie ma opóźnienia.
  • Poziom 10  
    To wiem. Jednak nie o to pytam. :(
  • Poziom 30  
    Może spróbuj pożyczyć od kogoś findera.
  • Poziom 18  
    mozna ustawiac patrzac na poziom sygnalu na jakims kanale- tuner+telewizor
    -najleopiej wlaczyc "brzęczyk" -co do opoznienia nie jest az takie duze
    a reki chirurga wcale nie trzeba miec-wystarczy troche poluznic sruby anteny
    i zaopatrzyc sie w jakies narzedzie np klucz/młotek itp i lekko uderzac zeby antena sie przesuwala caly czas obserwujac poziom sygnalu

pozatym chcialem zwrocic uwage na to iż nie zawsze jak ustawi sie na jeden kanal np na pakiet multivision(jak ustawie ręcznie na ok 85%-bo mam nawet taka dokladnosc)to polsat mi schodzi do 30%-jest to spowodowane tym ze nie wszystkie satelity na pozycji orbitalnej np 13e sa w tym samym miejscu tylko maja drobne przesuniecia tak wiec NIE DA SIE IDEALNIE USTAWIC ANTENY
  • Poziom 16  
    Najlepiej ustawiać na mierniku poziomu sygnału ale ja osobiście ustawiam na fergusonie obojętnie jakim ustawiam częstotliwoś przykładową 11158 polaryzacja V i 27500 włączam poziom sygnału iopużnienie mam jedosekundowe .Moim zdaniem nawet początkujacy sobie poradzi <oczywiście mam ze sobą mały telewizorek > Pozdrawiam i życzę powodzenia
  • Poziom 10  
    Witam,
    Jest obraz, jest dźwięk, jest sukces :).
    Pierwsze wnioski z mojego polowania na HB:
    1. Sygnał utrzymuje sie na poziomie 75-80%.
    2. Reakcja paska pokazującego siłę sygnału (Samsung DSB S305G) na odchylenie anteny następuje w mniej niż 1 sekundę.
    3. Głównym problem to przekłamana skala kąta elewacji anteny. Przy antenie z zestawu Cyf. Polsat 'u (offsetowa) na skali w tej chwili odczytuje 23 stopnie (poł. geog. - Warszawa).
    4. Jeśli mamy ambicje antenę ustawić samemu potrzeba naprawdę DUŻO cierpliwości (nie jest konieczny ani analog ani Satfinder ;-) ). U mnie zajęło to 4 dni zaś same kręcenie anteną oceniam na około 8 godzin.

Pozdrawiam
    JJ