Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kuchnia mastercook - brak podtrzymania płomienia

krzych.k 20 Mar 2006 19:23 5771 3
 • #1
  krzych.k
  Level 15  
  W nowej kuchni gazowo-elektrycznej Mastercook z zabezpieczeniem przeciwwypływowym gazu, dwa palniki nie podtrzymują płomienia.
  Kuchnia jest oczywiście na gwarancji i za parę dni przyjeżdza serwis. Mam prośbę - na co zwrócić uwagę przy serwisantach, żeby naprawili solidnie i nie wcisneli przysłowiowego kitu. A wogóle - co może być przyczyną nie działania podtrzymania płomienia w nowej kuchni.
  Dzięki za pomoc.
 • #2
  Zbych034
  Level 38  
  Jak sie nie myle to sa uszkodzone (zle wyregulowane termopary Jak sie nagrzeja to blokuja zawór i nie zostaje odciety dopływ gazu do palnika
 • Helpful post
  #3
  danyx
  Level 20  
  Na nic nie musisz zwracać uwagi u ciebie są dwie możliwości pierwsza brak podkładek pod pokrętłami porostu jak wciskasz pokrętło ono się opiera o front kuchni i mnie możesz docisnąć kurka, co powoduje, że elektromagnes nie jest w stanie utrzymać kurka w stanie otwarty możesz to sprawdzić przez zdjęcie pokrętła i wciśnięcie samej ośki kurka oczywiście w pozycji, w której gaz będzie płynął i się zapali, jeżeli tak podłuż podkładki na oś kurka pod pokrętło i po sprawie, druga możliwość zamienione termopary wciśnij dwa kurki, które gasną naraz, jeżeli się będą paliły to zmienione termopary trzeba ściągnąć płytę podpalnikową i, Je zamienić, ale przyjedzie serwis to naprawi.
 • #4
  krzych.k
  Level 15  
  Dzięki danyx.
  Faktycznie termopary są zamienione miejscami.
  Jak się jednocześnie zapali te dwa feralne palniki, to wtedy podtrzymanie działa.
  Kurna kuchnia musiała być w poniedziałek składana. :-)