Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z mikrofonem w Gadu Gadu 7.0

mejlasek 20 Mar 2006 19:37 2899 4
 • #1 20 Mar 2006 19:37
  mejlasek
  Poziom 11  

  Mam problem z Gadu-Gadu, lub mikrofonem.
  Problem polega na tym, że mikrofon jest prawidłowo podłączony do komputera, a wszystkie ustawienia audio zostały także prawidłowo wykonane. Nawet, gdy uruchamiam standardowy rejestrator w Windowsie, wszystko co mówie itp. jest prawidłowo nagrywane.

  Paradoks następuje gdy włączam GG. Gdy wchodzę w ustawienia i klikam na kartę: Konfiguracja Audio-Video wyświetlają mi się urządzenia i połączenie. W urządzeniach są kolejno: video, wejściowe audio i wyjściowe audio. Aby możnabyło rozmawiać przez Gadu należało wybrać w części "wejściowe audio" sterownik mikrofonu w tym przypadku standardowy karty dźwiękowej ESS AudioDrive.

  Gdy to wszystko ustawię, gg jest gotowe do rozmowy audio, klikam więc na daną osobę, i w tym momencie rozmówca mnie nie słyszy, choć głos z mikrofonu słyszę w głośnikach, i co nadziwniejsze wszystkie ustawienia w gg odnoszące się do rozmów wejściowych audio RESETUJĄ SIĘ!!!

  Podczas połączenia z danym rozmówcą, wchodzę ponownie w ustawienia GG, i tam nie ma już żadnego sterownika audio wejściowe, ale też nie ma żadnego do wyboru! tak jakby mikrofon nie był wogóle zainstalowany w kompie!!!

  Naprawdę nie mam pojęcia co to może być, nie mam zielonego pojęcia jak to naprawić. Jest to moim zdaniem dosyć nietypowa sytuacja, ponieważ jeszcze nikt z moim znajomych nie spotkał się z podobnym problemem, a jest to naprawdę bardzo uciążliwe.

  Mogę jeszcze dodać, że to Gadu-Gadu 7.0 [build 20]
  A karta dźwiękowa to ESS ES1868 AudioDrive

  Byc może ktoś mi pomoże, bo jest to bardzo wkurzające :|

  0 4
 • #2 20 Mar 2006 20:10
  Daan
  Poziom 13  

  Czy próbowałeś po zmianie ustawień, czyli wybraniu urządzenia itd. wyłączyć GG i dopiero po ponownym jego włączeniu rozpocząć rozmowę? Spróbuj i napisz jaki jest rezultat, jak nie pomoże będziemy myśleć dalej.

  0
 • #3 20 Mar 2006 20:15
  mejlasek
  Poziom 11  

  też tak próbowałem, i nic :(
  Dodatkowo teraz zainstalowałem sobie gg 7.1 [build 6] i także ta sama sytuacja :|

  0
 • #4 20 Mar 2006 20:31
  velhecz
  Poziom 13  

  Szkoda sensu :( Gadu-Gadu to Gady-Gadu bardzo niedopracowany komunikator. U mnie kiedyś był ten sam problem ale nastąpiła "samonaprawa" ale teraz nie działa mi Katalog publiczny :) Zgłaszałem nawet to do administratorow GG, nawet odpisali, cała odpowiedź: "Musi Pan przeskanować dyski dobrym programem antywirusowaym".

  PS. Jakość rozmów przez GG jest bardzo kiepska żeby nie powiedzieć tragiczna, zainstaluj Skype a nie będziesz miał problemów.

  0
 • #5 21 Mar 2006 15:07
  mejlasek
  Poziom 11  

  Tu chyba chodzi bardziej jednak o mikrofon, i jego ustawienia, ponieważ dziś sprawdziłem różnież w SKYPE. Dzieje sie niemal identycznie, z tym wyjątkiem iż tak od samego początku jest napisane, że nie ma podłączonego mikrofonu, choć jest on podłączony i skonfigurowany w Windowsie :|

  0