Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ubytki na kineskopie. Czy da się to naprawić domowymi sposobami?

20 Mar 2006 20:07 1239 7
  • Poziom 12  
    Witam
    zakupiłem monitor z drobnymi ubytkami w powłoce kineskopu, odpryśnięcia szkła i drobnymi ryskami, chciałbym się dowiedzieć czy da się to jakimiś domowymi metodami naprawić, szlifowanie nie wchodzi w grę, bo ubytki są troche za głębokie. Nie są one zbyt uciążliwe, ale jak się da to zrobić dość tanim kosztem to byłbym wdzięczny za pomoc.

A oto feralny problem:
  • Spec od monitorów
    Te zdjęcia nie są zbyt ostre i nie bardzo widać jak poważna jest usterka.
    Jeśli są, jak piszesz, ubytki szkła to nic z tym nie zrobisz.
    Trzeba polubić.
  • Poziom 12  
    Jedna jest dość poważna, bo ma kolo 5mm2 i ok 0,5mm wgłebienia jest też kilka bardzo małych i niezbyt poważnych, Nie jest to bardzo kłopotliwe ale jak by się dało chociażte mniejsze zlikwidować to by było dobrze. Słyszałem, że ktoś kropelką chciał wypełniać czy cośtakiego by dało radę.
    Pozdrawiam Jacek
  • Spec od monitorów
    Kropelką? Bzdury
    Żeby było dobrze należałoby wypełnić ubytek szkłem i pokryć powłoką antyrefleksyjną.
  • Poziom 12  
    Pokrycie szkłem i powłoką antyrefleksyjną byłoby na pewno profesjonalne i dałoby super efekt, ale... nie jest to w moim zasięgu, ja chciałbym tylko poprawić to co w tej chwili jest. W jakiś prosty i dosyć tani sposób.
    Pozdrawiam Jacek.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam!
    Jak napisał kolega radosław13 nie ma domowego sposobu na naprawienie tego.
    Jeżeli byłyby to tylko rysy na warstwie antyrefleksyjnej to można pokusić się o jej usunięcie ale wtedy tracisz m.in. ochronę przed promieniowaniem, dlatego nie polecam tego.
    Spróbuj wyszukać na forum podobne problemy i poczytaj co tam napisano - było kilka takich tematów.

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Tylko w tych postach są głównie rady jak usunąć rysy, a nie głębsze odpryski, a szlifowanie całego kineskopu i zdzieranie powłoki antyrefleksyjnej to raczej nie wchodzi w grę.
  • Poziom 23  
    Masz dwie możliwości:
    1. polubić.
    2. obawiam się że wszelkie inne kombinacje spowodują, że będzie gorzej niż jest i doprowadzi to w końcu do wymiany kineskopu.